X5650 için anakart tavsiyesi

Yerdeniz1

Hectopat
Sosyal'de daha önce konusu açılmış ama aklımda kalan birkaç şey var.
Bu işlemci için kaç pin anakart lazım?
DDR3 anakart lazım ve belki OC yaparım. BIOS yüklemeyi, modlamayı ben bilmiyorum o da yüklü olursa iyi olur. Hangi anakartları tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
X58 1366 pin anakarta lazım o işlemci için. Günümüzde artık o anakartlardan çok sık bulunmuyor. Var olanlar da birazcık tuzlu maalesef. Gigabyte, Asus tavsiye edebilirim.

LGA 1366 soket anakart lazım. Aliexpress'ten alabilirsin. Modlanmış şekilde gelir büyük ihtimalle. Değilsede o kadar zor işlem değil yaparsınız. Bu arada sana önerim anakart mosfetlerine mini aliminyum mosfet soğutucular al çok ucuz ve OC performansını arttırır.

LGA 1366 soket anakart lazım. Aliexpress'ten alabilirsin. Modlanmış şekilde gelir büyük ihtimalle. Değilse de o kadar zor işlem değil yaparsınız. Bu arada sana önerim anakart mosfetlerine mini aliminyum mosfet soğutucular al çok ucuz ve OC performansını arttırır.

X58 1366 pin anakarta lazım o işlemci için. Günümüzde artık o anakartlardan çok sık bulunmuyor. Var olanlar da birazcık tuzlu maalesef. Gigabyte, ASUS tavsiye edebilirim.

Hocam bu takım nasıldır?
Ramtech bilgisayar güvenilir midir?

Hocam bu takım nasıldır?
Anakartı bilmiyorum ama onun harici her şey güzel. Firmayı arayıp anakart markasını sorabilirsin markasız bir şeyse alma sonuçta tüm bileşenleri emanet ettiğin şey anakart. MSI, Gigabyte, Asus veya Asrock gibi markalarsa alabilirsin.
Artı olaraktan Ramtech güvenli marka. Daha önceden laptop RAM'i almıştım. Sorun çıkarmadı.

Hocam bu takım nasıldır?
Asus, Gigabyte gibi markalar varken bence yönelmeyin. Letgo'da 500-600₺ bandından X58 anakart yazıp arama yapın. Gidip deneyin çalışıyorsa satın alın. 900₺ verilmez bunlara şahsi fikrim.
Alırken USB ve diğer portların çalışıp çalışmadığını deneyin. RAM slotlarını tek tek deneyin. O şekilde sağlıklı bir alışveriş yapabilirsiniz. Bir zaman Gigabyte X58 kullanmıştım. Çok memmundum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı