X570 anakart ve güç kaynağı uyumu

M3vl00

Decapat
Arkadaşlar selam,

Biliyorum bu konu ile ilgili olarak çok konu açıldı ancak benimde biraz kafam karıştı herkes farklı bir şey söylüyor bu konu hakkında kesin ve net bir bilgi bulmak umuduyla bu konuyu açıyorum.

Şimdi ben MSI X570 GAMING Edge Wi-Fi anakart ve Ryzen 5 3600 işlemci aldım. ( Şimdilik bu işlemciyi kullanacağım ama ilerde yükseltmek ve R9 bir işlemciye geçmek gibi bir hedefim var) güç kaynağımda Cooler Master MasterWatt Lite 700W. Malum bu güç kaynağında 8 pin CPU çıkışı mevcut. Şu an bu haliyle sorunsuz çalışıyor gibi duruyor. Sistemimin diğer bileşenleri,

MSI GTX 1660 Ti.
Crucial 16 GB DDR4 3200 MHz RAM.
Corsair 480 GB NV M.2 SSD.
Adata su 650 240 GB SSD.
WD 1 TB HDD.
MSI Core Frozr L işlemci soğutucu.

Sorunsuz çalışıyor gibi gözükse de bu boşta kalan 4 pinlik güç girişi biraz canımı sıkıyor. İşlemciye herhangi bir şekilde overclock yapmak gibi bir düşüncem yok. Stok haliyle kullanıyorum. Sadece RAM'ler için XMP'yi devreye soktum o kadar. Bu durum anakartıma bir zarar verir mi? Bu aralar çok masraf yaptım bir de güç kaynağına masraf yapmak istemiyorum. İlerde R9 işlemciye geçtiğimde beraberinde değiştirmeyi düşünüyorum. Stres testinde (15 dk) 73 dereceyi geçmedi işlemci. 1 saat Star Wars Jedi Fallen Order oynadım ( 1080P full ayarlarda) herhangi bir FPS düşüşü yaşamadim. Sizinde fikirlerinizi almak istiyorum. Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı