X570 anakartlar alınabilir mi?

Akortek Bilişim tedarikçi firma. MSI ve ASUS'a oranla daha iyi ve daha kaliteli diyebiliriz. Servispoint ile ilgili hiçbir ürünleri almamanızı da belirtmiş olayım. Taichi ASRock'un en üst modellerinden birisidir, rakipleri 3.5.-4 arası iken kendisi 2.3 bin TL ki o fiyata en iyisi rakibi yok desek yeridir :)
Fiyat performans olarak kesinlikle rakipsiz ancak diğer firmaların sancak taşıyıcılarına göre bir tık geride kalıyor. 2000 TL civarına alınabilecek en iyi modellerden birisi Taichi.

Akortek Bilişim tedarikçi firma. MSI ve ASUS'a oranla daha iyi ve daha kaliteli diyebiliriz. Servispoint ile ilgili hiçbir ürünleri almamanızı da belirtmiş olayım. Taichi ASRock'un en üst modellerinden birisidir, rakipleri 3.5.-4 arası iken kendisi 2.3 bin TL ki o fiyata en iyisi rakibi yok desek yeridir :)
Rakibi var o fiyat bandında. Asrock’ın Taichi modelleri iyi kabul ediyorum ama o fiyat bandında rakip anakartlar var. Mesela;

Rakibi var o fiyat bandında. Asrock’ın Taichi modelleri iyi kabul ediyorum ama o fiyat bandında rakip anakartlar var. Mesela;
Ehem, hocam. Asus BIOS'a güven olmaz.

Ehem, hocam. Asus BIOS'a güven olmaz.

Örnekti sadece, attığınız durumu bilmiyodum cidden kötüymüş. Asıl önerim kendi kullandığım X570 Aorus Elite olur her zaman. 3800X 4.4GHz OC iken VRM sıcaklığı 40 derece yük altında :D 3900X alsam bile bu modeli tercih ederdim sanırım. BIOS’unda eksik bir şey görmedim, kart çok iyi bence şuanki fiyatını bilmiyorum ama ben 1600 lira gibi bir fiyata aldım sanırım. MSI MEG Unify da olabilir aslında iyi bir modeldir.

Ama bence 2000 lira üstüne çıkmamalı konu sahibi. Kullanacağı işlemci zaten 3600X. Yukarda da dediğim gibi benim anakart, işlemcim OC iken bile 40 derecede. 3600X’le daha da serin çalışır. Bir sonraki nesil AM4 olursa bile rahatlıkla besler.

Bu arada X570 Phantom Gaming X Türkiye’de olsaydı keşke estetik olarak en beğendiğim anakartlardan biri. Kur yüksek olmasa insan Aqua modelini de ister de custom sıvı soğutmasıydı derken benim sistem 15k tutardı heralde :D Akortek’e sesleniyorum burdan, yahu asıl getirmeniz gereken modelleri getirsenize. Phantom Gaming X gibi bir anakartı nasıl getirmiyorsunuz mesela?

Benim Asus ve MSI'ın anakartlarında en sevmediğim kısım B450 tarzı anakartlarına en basit portları bile koymamaları.
Çok basit bir önrnek veriyorum. Forumda en çok tavsiye edilen B450 anakartlardan olduğu için.
B450 Tomahawk MAX'ta 5V RGB başlığı yok. Şaka mı bu gerçekten? Bir de ses için ALC892 kullanıyor.
O.C yapmayacak/ Extreme O.C yapmayacak biri için yüksek seviye B450 anakartlar hayli hayli ihtiyaçları karşılıyor. Ama MSI bu basit ihtiyaçları sunmuyor nedense. Örneğin ben görsellik odaklı bir sistem topluyorum Tomahawk MAX'ta bile 5V RGB Header yok.

Tomahawk MAX çok öneriliyor diye örnek verdim. Asus da bu konuda farklı değil ROG Strix B450 serisi dışındaki TUF B450'lerde bile en basit başlıklar ve özellikler yok.

Bu konuda Gigabyte'ı takdir ediyorum. B450 Aorus Pro aldım ve O.C/ Crossfire yapmayacak biri olarak bir anakarttan beklediğim her şeyi ve fazlasını koymuşlar. Bu konuda (Başlıklar ve desteklediği özellikler) üzerinde B450 yazmasa B450 olduğunu anlamayacağınız tarzda bir anakart. Ve Tomahawk MAX ile aynı fiyatta olup ROG Strix B450-F'den ucuz olması da cabası.

ASRock X570 taichi modelinin yanina ASUS ve MSI kesinlikle yaklasamaz bile taichinin OC performansı ASUS ve MSI yanına bile yaklasamaz şu ana kadar kullandığım en güzel anakart diyebilirim alacak arkadaşlar kesinlikle ellerini cabuk tutsun bu anakart dehşet bir şey bırakın MSI ASUS alın kenera koyun kullanın ömürlük bir anakart.

Geri
Yukarı