X570 PRO Carbon Wi-Fi PCI-e slotları arasında hız farkı var mı?

enver8362

Centipat
Merhabalar.
MSI X570 PRO Carbon Wi-Fi anakart kullanıyorum. Ekran kartının takılı olduğu PCI-e slotunun mandalını kırdım. Mandalı açmaya çalışırken fazla kuvvet uyguladım sanırım. Altta bir tane daha slot var fakat onun hızı konusunda çelişkili bilgilere ulaştım. İnternet sitesinde aynı hızda görünüyor ama kullanım kitapçığında farklı hızda olduğu yazıyor. Size danışmak istedim. Fotoğraflarını atıyorum.

WhatsApp Image 2021-05-11 at 14.21.38 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-05-11 at 14.21.38.jpeg
WhatsApp Image 2021-05-12 at 16.21.34.jpeg
WhatsApp Image 2021-05-12 at 16.25.44.jpeg

Bildiğim kadarıyla PCI-e 4.0 x16 ilk soket ve PCI-e 4.0 x4 3. soketin hız değerleri, X değeri hız değerini veriyor diye biliyorum.

Hayır hocam. Hız farkı yok. Klavuzda yazanlar işlemciye göre desteği. Kullanabilirsiniz. Mandal kırılması maalesef olabilen bir sorun. Kullanıma engel olmaz. Aşırı sarsılma olmadığı sürece zararı olmaz. Diğer yuvaya da takabilirsiniz.

Hayır hocam. Hız farkı yok. Klavuzda yazanlar işlemciye göre desteği. Kullanabilirsiniz. Mandal kırılması maalesef olabilen bir sorun. Kullanıma engel olmaz. Aşırı sarsılma olmadığı sürece zararı olmaz. Diğer yuvaya da takabilirsiniz.

Yani eğer hız farkı yoksa tabii ki içim daha rahat eder alttaki sokette. Ama önerilen soket üstteki olunca biraz kafam karıştı işin aslı.

Dediğiniz gibi sitesinde bile aynı oldukları yazıyor. Klavuzda ise işlemci nesili anlatılmış. Sıkıntı olmaz.

Geri
Yukarı