X570 sistem XMP açınca çöküyor

Jordan Belfort

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Software Engineer
Selamlar,

Bu ürünüm mevcut. X570 Tomahawk Wi-Fi ile kullanırken 2133MHz de çalışıyorlar RAM'ler. XMP profilleri 1 ve 2 ne yazık ki sistemde soruna sebep oluyor. Manuel birkaç şey denedim fakat normalde gördüğümden bir iki adet fazla ayar istiyor, oraya girişemedim. 3600MHz olmasa bile 3200 ve üstü olacak şekilde bir kullanım yapmak istiyorum. Web sitesinde olan timingler 2133 için mi acaba yoksa 3600'a göre mı? Bana önerdiği timingler mı emin olamadım. Detaylara hakim var ise desteğinizi rica ederim.

Teşekkürler, sağlıklı günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen elle voltaj da vermek gerekebiliyor. RAM'lere manuel olarak 1,35V verip deneyebilirsiniz. Büyük ihtimalle düzelecektir.

Bu soruyu 2020 sonlarında da sormuşsunuz. Orada da işlemci ile ilgili bilgi göremedim ama 3400 MHz'de sorun olmadığını belirtmişsiniz. İşlemci AMD 2xxx serisi sanırım?

İşlemci modeli nedir?

Bu soruyu 2020 sonlarında da sormuşsunuz. Orada da işlemci ile ilgili bilgi göremedim ama 3400 MHz'de sorun olmadığını belirtmişsiniz. İşlemci AMD 2xxx serisi sanırım?
2020 sistemi farklı idi hocam. 5800x işlemci mevcut şu an. XMP seçip manuel voltaj vermek istediğimde diğer ayarlar da manuele dönüyor o yüzden kafam karisti :(
Bazen elle voltaj da vermek gerekebiliyor. RAM'lere manuel olarak 1,35V verip deneyebilirsiniz. Büyük ihtimalle düzelecektir.
XMP'nin verdiği timinglere dokunmadan sadece voltajı ile mi oynayalım yani hocam, öneriniz bu mudur?

XMP açmadan değerleri girip deneyin. Yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

XMP açmadan değerleri girip deneyin. Yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tekrar bir manuel deneyeceğim bakalım,

18-22-22-42
Değerlerini sitede buldum ama farlı yerlerde bu model için farklılar var. Acaba bu sitede yazanları mı tekrar referans alsam, XMP'de de bu değerler farklı.

Kendiniz girin. Voltaj vermeyi de unutmayın.

18-22-22-42 1.35V yapmalısınız değerleri. Ayrıca 3600 Mhz'i de el ile girin.

Bu arada anakartın QVL listesinde bu RAM yok maalesef. RAM konularının hepsinde QVL listesinin özellikle Ryzen'lerde çok önemli olduğunu hep dile getirmeye çalışıyorum.

18-22-22-42 1.35V yapmalısınız değerleri. Ayrıca 3600 Mhz'i de el ile girin.

Bu arada anakartın QVL listesinde bu RAM yok maalesef. RAM konularının hepsinde QVL listesinin özellikle Ryzen'lerde çok önemli olduğunu hep dile getirmeye çalışıyorum.
Liste konusunda dogru ne yazik ki elimde olan urun bu idi, yenileme maliyetine girmek cok istemiyorum acikcasi, belki ikinci ele talip cikarsa ilerde bakariz :D bi forumlara ilan acmak lazim sanirim artik.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı