M.2 SATA anakarta NVMe SSD takmak

huseyinfatih97

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ben çok kısa bir soru sormak istiyorum. İnternette o kadar araştırma yaptım Türk forumlarında bulamadım. M.2 SATA anakarta M.2 NVMe SSD takarsak ne olur bilgisayar görür mü görmez mi? Teşekkürler şimdiden.

Hangi model hocam? Her slotta NVMe desteklenmeyebilir.

Öncelikle çentiğin uyması gerek.
1616879041204.png

Port SATA hızını desteklediği için NVMe hızı alamazsınız.

vay be cevap bile geleceğini düşünmüyordum harbiden technopat forum başkaymış siparişi verdim soruyu yazdıktan biraz sonrasında samsun 970 evo plus 1tb sipariş verdim amazonda 1500 dü alayım dedim. Benim anakart Asus z97-p yani tam geçiş dönemi ana kartı kimse bilemiyor hangisini desteklediğini ama bugün nvme ssd taktım bilgisayar gördü ama içinde windows kurulu olduğu halde boot etmedi yani ssd den başlatmadı windowsu ama bilgisayar gördü yani bir sıkıntı yok
Öncelikle çentiğin uyması gerek.
Eki Görüntüle 944459
Port SATA hızını desteklediği için NVMe hızı alamazsınız.

usta senin attığın fotoğraftakinde nvme olan slot benimki ama çok eski anakart olunca emin de olamıyordum korkuyordum hatta asusa bile mail attım ben onlar bile bilmiyorlar Türkiye temsilcileri ama Asus'ta çalışıyorlar Asus'u bilmiyor adamlar anlayacağınız.

Soldaki laptop için.
yanlış bilgilendirme yapmayalım laptopla alakası yok o sata sağdaki nvme
bu arada benim burada öğrenmek istediğim şey bilgisayar ssd'yi görüyor ama ssd'de windows kurulu olduğu halde ssd'deki windowsu başlatmıyor yine hdd den başlatıyor niye böyle yapıyor anlayamadım

Sata portunda düşük hız alabilirsiniz. Aparat alıp Pci-e portuna takarsanız tam verim ile kullanılır. Anakarttınızda NVME kontrolcüsü yoksa BIOS mod yapıp kontrolcü yüklemeniz gerekebilir aksi takdirde SSD'yi kullanabilirsiniz ama Windows yüklerseniz boot olmaz.

Geri
Yukarı