X570s sistemde RGB'ler yanmıyor

BerkGuzeler

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam arkadaşlar. MSI X570S Torpedo Max anakartına Phanteks P500A kasasına ve Cooler Master ML360 ılısıon sıvı sogutucusuna sahibim. Montajını tek başıma araştırarak yaptım. Amma ve lakin RAM ve ekran kartı dısında başka RGB göremedim kasada. Sıvı sogutucunun ve kasanın sadece fanları çalışır vaziyette. Yüksek ihtimalle kabloları yanlış taktıgımı düşünüyorum. Burada yardımlarınızı bekliyorum.
Kasada herhangi bir kontrolcu çıkmadı. Hangi PIN'i nereye takmam gerekiyor? Bütün ışıklandırmaları MSI Mystic Light programı ile tek yerden kontrol etmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasada 4 tane 4 pınlı kablo cıkıyor. Onları anakarttaki 4 sys-fan yerlerine taktım. Doğru mu taktım bilmiyorum. Bunların haricinde pompanın yanında gelen 3 pinli kabloyu da anakarttaki pump fan yazan 4 pinli yazan yere taktım sizce bu yaptıklarım doğru mu ?

Kasada 4 tane 4 pınlı kablo cıkıyor. Onları anakarttaki 4 sys-fan yerlerine taktım. Doğru mu taktım bilmiyorum. Bunların haricinde pompanın yanında gelen 3 pinli kabloyu da anakarttaki pump fan yazan 4 pinli yazan yere taktım sizce bu yaptıklarım doğru mu ?
3 pinli kablo ARGB kablosu, 4 pin olan da RGB kablosu. Anakartınızda Rainbow ve RGB slotlarını belirleyip oralara takın. Işıklar o yüzden gelmiyor.

Geri
Yukarı