X58 Sisteme UEFİ WİNDOWS 10

benim anakartta 4 tane var hocam ram yuvası

2 gb olanları ilk beyaz ve mavi olan slota 4 gb olanları da diğer beyaz slotlara takarak kullanabilirsiniz sizin anakart bendeki anakartın önceki versiyonu sizdeki de rev 1 rev gibi farklı versiyonu var ama sizdeki rev kaç acaba
Yani direk 8 olmuyor max 16 gb destekliyor

rev 1.6
peki xmp falan gibi bişeymi biosda etkinleştiricem şuan bnm işlemci 3.0 ghz hızında çalışıyr stock sogutucuyla daha soğutucum gelmedi ben manuel yaptım fakat ramlartın orada 1200 mhz frekans otomatik oluşturuyor bunları nasıl 1333 mhz ye çekicem

Hocam konuyla pek alakası yok ama anakartı satın aldığınız linki alabilir miyim?

hocam anakartı bit pazarından almıştım 10 tl ye
Hangi bit pazarı ya buu
Şuanki RAM konfigürasyonun biraz kötü açıkcası. En iyisi 4x4 yapman olacaktır diye düşünüyorum. Elindeki RAM'leri satıp üstüne para ekleyip 1600 Mhz 4x4 RAM almayı dene.

Onu yapmak için XMP desteği ram ve anakart ta varsa açtığınız zaman otomatik en yüksek frekansa çıkıyor ama hepsi aynı frekans ta ram olması lazım.

Eğer XMP yoksa Manuel olarak ram çarpanı değiştirmeniz lazım
10 TL ye o anakarttan bulsam hobi olarak tekrar toplardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…