X58 Sisteme UEFİ WİNDOWS 10

En fazla 4 gb yada 8 gb takın gibi bişey yazmıyor ama keşke 1600 mhz yada üstü olsaydı CL değerleri eşit olması çok işlemci hızını aetırdıkça ramler de mhz artırmak isteyecek Manuel olarak en düşük frekanslı hangisiyle onu baz alıcaz.

Tek 8gb almayın 2 adet 4 gb alın ram slotları var 3 kanal çalışması daha iyi

6 ram slotu olduğu ve max 24 gb desteklediği için sanırım slot başına 4gb tan fazla takamayız
benim anakartta 4 tane var hocam ram yuvası

2 gb olanları ilk beyaz ve mavi olan slota 4 gb olanları da diğer beyaz slotlara takarak kullanabilirsiniz sizin anakart bendeki anakartın önceki versiyonu sizdeki de rev 1 rev gibi farklı versiyonu var ama sizdeki rev kaç acaba
Yani direk 8 olmuyor max 16 gb destekliyor

2 gb olanları ilk beyaz ve mavi olan slota 4 gb olanları da diğer beyaz slotlara takarak kullanabilirsiniz sizin anakart bendeki anakartın önceki versiyonu sizdeki de rev 1 rev gibi farklı versiyonu var ama sizdeki rev kaç acaba
Yani direk 8 olmuyor max 16 gb destekliyor
rev 1.6
peki xmp falan gibi bişeymi biosda etkinleştiricem şuan bnm işlemci 3.0 ghz hızında çalışıyr stock sogutucuyla daha soğutucum gelmedi ben manuel yaptım fakat ramlartın orada 1200 mhz frekans otomatik oluşturuyor bunları nasıl 1333 mhz ye çekicem

Onu yapmak için XMP desteği ram ve anakart ta varsa açtığınız zaman otomatik en yüksek frekansa çıkıyor ama hepsi aynı frekans ta ram olması lazım.

Eğer XMP yoksa Manuel olarak ram çarpanı değiştirmeniz lazım
10 TL ye o anakarttan bulsam hobi olarak tekrar toplardım.

😊 😊

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı