X58 Sisteme UEFİ WİNDOWS 10

xslayerxxx

Hectopat
Elimde 1. Nesil anakart var. Technopat'ın hazırladığı rehberdeki gibi yaptım. USB yi rufus yardımıyla, Windows 10 GPT biçiminde flaş belleğe yazdım. Sistem açılıyor herşey sıkıntısız, AİDA64 ile baktığımda anakart bölümünde UEFİ BOOT: EVET yazısı var. Tek sorun Windows geç açılıyor. Ve normalde Windows BOOT yeri bu altta yuvarlak dönüyor ya orası 10 saniyelik siyah ekrandan sonra geliyor, ve de anakartin resmi değil normal Windows resmi geliyor BOOT ederken, sorun ne olabilir.
Anakart modeli: Gigabyte GA-EX58-UD3R

Son düzenleme:
Biosunuz güncel mi hocam hatırladığım kadarıyla Quick boot diye birşey vardı o enable olması lazım ama x58a anakartlar biraz geç açılıyor

Dostum bende de X58 anakart var, geç açılıyor benimki de. Sanırsam arkadaşın dediği gibi X58 anakartların hepsi geç açılıyor. Tabi SSD alırsan daha iyi olacaktır.

Yanlış hatırlamıyorsam uefi bu anakartlar ilk versiyonları yani randımanlı değildir belki ben hiç uefi kurmadım ama ssd yoksa mutlaka al çılgın fark ediyor sata 3 portuna bağlamak kaydıyla

Benim anakart x58a-ud3r modeliydi hocam karıştırdım ozaman ama uefi çok bir artısı yok bildiğim kadarıyla bence çokta takılmayın buna. Mükemmel O.C potansiyeli var bu anakart işlemcilerin bence onunla uğraşın derim yeni nesil çoğu pc ye kafa atarlar resmen

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı