X670-E Carbon Wi-Fi RAM MHz desteği ne kadar?

ekrem816

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Anakartım için RAM arıyorum ama kafamı karıştıran bir şey oldu. MSI ana sayfasında 7800+OC MHz Dual channel, e-ticaret sayfalarında ise 6600 MHz diyor. Bunların hangisi yanlış? 7800+ ne anlama geliyor yani sınırsız mı? Ve Dual channel diyor yani 7800 MHz'den sadece Dual Channel'da mı faydalanabiliyorum? Bilen varsa açıklayabilir mi?

Dosya Ekleri

• carbon wifi 2.png
    carbon wifi 2.png
    357,5 KB · Görüntüleme: 21
  • carbon wifi.png
    carbon wifi.png
    62,3 KB · Görüntüleme: 16
Anakart üreticisinin kendi sitesinde belirttiği bilgi doğru olan tabii ki. E-Ticaret sitesinin işi varolan ürünü satmaktır.

Bu arada şu anki bütün Ryzen 7000 serisi işlemciler için en ideal frekans 6000 MHz.

Anakart üreticisinin kendi sitesinde belirttiği bilgi doğru olan tabii ki. E-ticaret sitesinin işi var olan ürünü satmaktır.

Bu arada şu anki bütün Ryzen 7000 serisi işlemciler için en ideal frekans 6000 MHz.

Fiyat performans açısından mı 6000 MHz hocam seçim yapmakta zorlanıyorum. Fiyat başına FPS bakımından diğerleri pahalı gibi. Ve Corsair almak istiyorum birçok modelinde EXPO ibaresi yer almıyor. Sadece bir modelinde var 6000 MHz 30CL. Onu almayı düşünüyorum uygun mu sizce?

Ben MSI anakart i7 13700F işlemci de 32 GB 6800 MHz Patriot marka RAM kullanıyorum. Marka olarak F/P ürünü bakmanızı öneririm. DDR 5 konusunda birçok tartışma yaşanıyor fakat arkadaşın dediği gibi AMD için önerilen maksimum RAM 6000 MHz.

Bende arastirmistim x670 e e gaming asus anakartim var ddr5 herkez 6000 mhz li Ram almamı söyledi bende kingston fury cl 36 6000 mhz Ram aldım 32 gb şuan için çok memnunum bu arada alacağınız anakart cok iyi yerinde tercih

Geri
Yukarı