X8 8350 Sistem

Rokayc

Hectopat
Arkadaşlar Öncelikle Merhaba;

Başlıkdanda anlayacağınız gibi yeni bir bilgisayar alacağım. Artık 2005'den beri kullandığım bilgisayardan gına geldi öyle böyle değil, hiç bir oyunu maksimum grafikte oynayamıyorum. Tabi oynaya bilmeyi de beklemiyorum ;)

Şimdi bu bilgisayarı bir kenara koyup, sağlam bir bilgisayar almak istiyorum arkadaşlar.
Komple bir yenilik yapacağım. Kasa,Monitör,Klavye,Mouse vsvs.

Bu alacağım bilgisayarı hemen almayacağım arkadaşlar. Bu konuyu ben peder ile görüştüm. Sağ olsun her zaman ki gibi bana destek oldu. (Bu arada yaşım 16) Peder ile de şu karara vardık.
Peder dedi ne istersen al dedi bütçesi ne olursa olsun diye sadece bana 1000TL verecek diğer ücreti ben karşılayacağım yani bizim anlaşmamız bu. Şimdi belki bir kaç kişi der işte bütçe sıkıntısı felan mı var diye,Allah'a şükür ki öyle bir şey yok arkadaşlar. Zaten bu karar benim düşüncem yani 16 yaşıma gelmişim artık bir şeyleri kendim becermem lazım o yüzden Baba parası çok yemek isteyen bir kişi değilim. Zaten neden 2005'den beri Intel Pentium 4 - 3Ghz işlemci olan bir bilgisayar ile oyun oynadığımı az çok anlarsınız diye düşünüyorum. Sonuç olarak 1000TL hali hazırda var. Bir köşede duruyor. Şimdi ben okul harçlığımı falan biriktiriyorum. Yazın ne bileyim işte bilgisayarcıda olur restoranda olur bir iş buluyorum para kazanıyorum. Gidiyorum millete format falan atıyorum vs.vs. Yani kendim para kazanıyorum işte. Bu kazanacağım parayı da 1000TL'nin üzerine katıp sağlam bir bilgisayar almayı düşünüyorum.

Benim kafamda olan sistem bu arkadaşlar.

AMD – 556TL
FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 32nm İşlemci
ASUS – 469TL
HD7850 DirectCU II TOP GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
ASUS – 273TL
M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart
CORSAIR – 253TL
8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 1866MHz CL9 Siyah Soğutuculu Ram
COOLER MASTER – 318TL
RC-K380 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
WD – 183TL
3.5" 1TB Caviar Green Intellipower Sata 3.0 64MB Cache Harddisk
ASUS – 450TL
21.5" VK228H GENİŞ EKRAN WEBCAM'Lİ LED MONİTÖR
SAMSUNG – 383TL
128GB 840 PRO SATA 3.0 (Okuma 530MB / Yazma 390MB) SSD

TOPLAM - 2885

(Ürünlerin Hepsi VATANCOMPUTER'ın Fiyatlarına Göredir.)

Peder zaten 1000TL karşılıyor. Banada 1885TL Kalıyor.

Şimdi buraya şunu şöyle yapsaydın bunun yerine bunu yapsaydın bunu böyle yapsan daha iyi gibi vs.vs Tüm eleştirilere açığım.
Eleştiri ve yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellekleri 1600 MHz, işlemciyi FX-6300 yap. SSD'yi de çıkardık mı neredeyse 500 TL arta kalıyor. Onu da ekran kartına ekleyerek çok daha performanslı bir sistem oluşturabilirsin.

Merhaba, bak güzel kardeşim, bu forumun da bir kuralıdır ki "1 aydan sonra alınacak sistem için konu açmak yasaktır" bu bir yasaktan ziyade bizler için düşünülmüş güzel bir kuraldır. Neden mi? Teknoloji çok hızlı ilerliyor ve bugün sana önerilecek bir sistem 5-6 ay sonra çok daha ucuz olabilir veya şu kesin ki o bütçe ile çok daha iyi bir sistem toplanabilir. Sana tavsiyem sistemi toplamadan 1 hafta önce konu açman.

Ayrıca, söylemeden edemedim, :) o sistem olmamış 2800-3000 lira bütçe ile, toplamış olduğun sistemin lafı edilmez, edilmemeli.

Bellekleri 1600 MHz, işlemciyi FX-6300 yap. SSD'yi de çıkardık mı neredeyse 500 TL arta kalıyor. Onu da ekran kartına ekleyerek çok daha performanslı bir sistem oluşturabilirsin.

Eleştiri ve tavsiye için çok teşekkürler :)

- - - Güncellendi - - -

Forumda yeniyim o yüzden kusura bakmayın. Özür dilerim.

Eleştiri ve tavsiye için çok teşekkürler :)

- - - Güncellendi - - -

Forumda yeniyim o yüzden kusura bakmayın. Özür dilerim.
Ortada bir kusur yok kardeşim. Dediğim gibi bu senin için iyi olandır, doğru olan budur. Sen paranı kazan sistemi toplamaya karar ver, ben seni hasretle bekliyor olacağım. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı