AMD - FX X8 8350 sistem

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 1B
P

pusat57

Ziyaretçi
Arkadaşlar böyle bir sistem topladım nasıl olmuş, yani daha toplamadım inşaallah yarın olmazsa bir daha ki hafta sonunu bekleyeceğim.

Ana kart VATAN COMPUTER - ASUS - M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Anakart

İşlemci VATAN COMPUTER - AMD - FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 32nm

Ekran kartı VATAN COMPUTER - ASUS - R9 280X DirectCU II TOP 3GB GDDR5 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kart

HDD VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk

PC kasası VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER

RAM elimde 4 gb HI-LEVEL ram var onu kullanıcam şimdilik ayrıca HDD konusu'nda kararsız kaldım WD'mi alsam diye sizce hangisi. Bir süre de işlemci soğutucusu almıyacam.

Ana kart'da evo olan la olmayan arasında kaldım olmuşken EVO'mu olsun diyorum bide DVD RW en fazla %30 indirim'le 60 tl değerin de öneri yapar mısınız? Bu arada ben şu an İstanbul Gazi Osman paşa'da bir işim var ve oroda da Vatan şubesi var bi gidip PC kasalarını yakın'dan incelemek istiyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Eksiği yok, alınabilecek çok güzel bir sistem.
Tavsiyem işlemci FX8320 yeterli olacaktır OC ile yakalarsın FX8350'yi, bütçeyi biraz yiterek güzel sıfır ram almanı tavsiye ederim.

Stokta istedigim ekran karti yoktu bekleyip daha sonra alicam. Dvd rw tavslyesi yapar misiniz. Hdd Wd mi yoksa Seagete mi tercih etmeliyim. Ana karti evo yazdim ama evo olmayani alicam galiba arada ne kadar fark var. Bu arada telefondan yaziyorum yazim yanlislarim varsa kusura bakmayin. Sistem yarin Topkapi VAtan dan toplanacak.

Asus daha iyi olmaz mı? :)

- - - Güncellendi - - -

R9 280 ekran kartlar'ı ne zaman gelir ya yarın toplayacağı sistemi şimdi bide onu bekle bu arada işlemci soğutucusu tavsiye eder misiniz? 50-100 arası.

Aradaki fark yok denilebilecek kadar az 0.13 puan için 200 tl verilmez.Bence o parayı ekran kartına yatır daha güzel olur.6300 oyunları sorunsuz çalıştırıyor zaten (tabi render yapmayacaksan :) )
VATAN COMPUTER - ZOTAC - GTX680 AMP GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart
AMD FX-6300 vs FX-8350

VATAN COMPUTER - AMD - FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm

VATAN COMPUTER - AMD - FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 32nm

Render yapmayıcam fakat olmuşken 8350 olsun dedim. İleride Uprade yaparsam işlemciyle filan uğraş miyim ekran kart'ını değiştirip devam ederim diye düşünmüştüm. Yani günü kurtarmak istemiyorum. Bu arada ekran kartı ve ana kart ne olursa olsun Asus almayı düşünüyorum. R9 280'ler ne zaman gelir acaba bilgisi olan var mı? :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı