X99 Chipsetli Anakartta İ7-5930K ile i7-5960X Arasındaki Performans Farkı

Makber

Hectopat
İyi forumlar arkadaşlar, birkaç sorum olucak.
Şuanda İntel i7-5960X 8 çekirdekli 3.0 Ghz işlemci kullanıyorum. X99 Chipsetli anakartıma sizce 5930K'mı almalıydım? Sizce hangisi daha iyi performans sağlar, overclock yaparken hangisi daha çok verimli olur? Hangi işlemci diğerine göre daha hızlıdır bana bunları özetle açıklayabilecek biri varmı şimdiden çok teşekkürler. Saygılar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
5960X, 8 çekirdekli ve 16 çekirdekli gibi çalışır 5930K ise 6 çekirdekli ve 12 çekirdekli gibi çalışır. 5960X'in sonundaki X harfi o işlemcinin eXtreme serisi olduğunu gösteriyor (ayrıca overclock yapabilirsin), 5930K'nın başındaki K harfi ise o işlemcinin çarpan kilitinin açık olduğunu. Yani sonuçta 5960X, eXtreme bir işlemci olduğu için her türlü uygulamada daha performanslı olacaktır.

Hyper Threading teknolojisinde sanal sürücüyle 2 katına çıktığını biliyorum, fakat hangisi daha performanslı olur diye merak etmıştım seçimimde yanılmamışım demekki :) Teşekkürler Göksel kardeşim..

Yanlış anlamayın fakat daha önce sizinki gibi bir sistemin birleşik bir şekilde hiç fotoğrafını görmedim rica etsem kasa içinden bir kaç adet fotoğraf alabilir miyiz? :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı