X99 sistem için dual vs quad channel ram seçimi

Drood

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar X99-5820k tabanlı bir sistem için 4x4 mü seçmeliyim yoksa şimdilik 2x8 alıp sonradan yanına bir 2x8'lik daha mı almalıyım? Yani 2x8 alıp dual channel yapsam ne olur şimdilik? Quad mı destekliyor X99'lar veya bu konu tam olarak nedir ona da hakim değilim açıkcası :) Yani çok bir fark yaratır mı ?

Şu ramlerden hangilerini önerirsiniz;

Corsair 2x8 3000Mhz

Corsair 4x4 3000Mhz

Ya da şimdilik 2x4'lük alsam Oc'de sıkıntı yaşar mıyım ? Bütçe açısından işime gelir şu an.

Corsair 2x4 3000Mhz

Yukarıda ki Corsair Vengeance ramler Xmp destekli midir ? Yani oc için iyi midirler ? Sizce illa ki Kingston mu alınmalı ? Bunların fiyatları çok makul geldi.

Dominator en güzeli gibi ve Xmp destekli sanırım ancak fiyatı zorlayıcı:

Corsair Dominator 4x4 3000Mhz
Son olarak; gördüğünüz gibi yukarı da paylaştığım Corsair Vengeance 4x4 Red olanın ikamesi Kingston'un 4x4 gb'lık raminde bariz fiyat artışı var.

Kingston HyperX Predator 4x4 3000Mhz

Zaman ayırdığınız için teşekkürler. En zayıf ve bilgisiz olduğum konu ram konusu... 2x4'lük aklımda aslında ama diğer 16 gb'larda uygun gibi.

Son düzenleme:
X99 platformu Quad Channel destekler ve Kingston HyperX Predator'ler tasarım olarak benim hep hoşuma gitmiştir (Corsair gayet sağlamdır fakat benim için bir tık önde Kingston var). 3000 MHz ve 16 GB alırsan uzun bir süre işini görür.
Düzenleme: 32 GB'da alabilirsin :)

X99 platformu Quad Channel destekler ve Kingston HyperX Predator'ler tasarım olarak benim hep hoşuma gitmiştir (Corsair gayet sağlamdır fakat benim için bir tık önde Kingston var). 3000 MHz ve 16 GB alırsan uzun bir süre işini görür.

Cevap için teşekkürler öyleyse Quad'a yönelmeliyim. Kingston'da da bariz artıyor fiyat. Corsair Xmp destekliyse sanırım Corsair alırım veya çok da önemli değilse Xmp(sonuçta zaten 3000Mhz) yine Corsair alırım bilemedim :LOL:. Acaba 2x4 3000Mhz Kingston var mıdır bir de ona bakayım.

Tekrar teşekkürler.

Edit: Kingston'un yokmuş:üzgün:.

Cevap için teşekkürler öyleyse Quad'a yönelmeliyim. Kingston'da da bariz artıyor fiyat. Corsair Xmp destekliyse sanırım Corsair alırım veya çok da önemli değilse Xmp(sonuçta zaten 3000Mhz) yine Corsair alırım bilemedim :LOL:. Acaba 2x4 3000Mhz Kingston var mıdır bir de ona bakayım.

Tekrar teşekkürler.

Edit: Kingston'un yokmuş:üzgün:.
Siz kendiniz istediğiniz bir markanın RAM'ini alabilirsiniz. Alternatif olarak Crucial, G.Skill gibi markalar yani, Corsair'de güzel tabi :p

Quad Channel öneririm. X99'da Dual Channel olarak kullanırsanız Quad Channel kadar performans alamazsınız. Piyasada bir sürü güzel RAM üreticisi mevcut. Eskiden Kingston çok popülerdi fakat bu aralar Corsair gibi markalar da iyi iş çıkarıyor. 15 Yıl Kingston bellek kullanmış biriyim. 4 yıldır da Corsair kullanıyorum. İkisinden de hiçbir sıkıntım olmadı.
@KomandoEmre42 O markaların arasına bir de Adata ekleyelim aslında ekle ekle bitmez. :D

Quad Channel öneririm. X99'da Dual Channel olarak kullanırsanız Quad Channel kadar performans alamazsınız. Piyasada bir sürü güzel RAM üreticisi mevcut. Eskiden Kingston çok popülerdi fakat bu aralar Corsair gibi markalar da iyi iş çıkarıyor. 15 Yıl Kingston bellek kullanmış biriyim. 4 yıldır da Corsair kullanıyorum. İkisinden de hiçbir sıkıntım olmadı.
@KomandoEmre42 O markaların arasına bir de Adata ekleyelim aslında ekle ekle bitmez. :D

Teşekkürler hepinize arkadaşlar Quad tamamdır o zaman.
Hocam Corsair'e yakınım öyleyse sağolun :) .

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı