x99 veya Skylake Sistem Toplama

stifmeister

Kilopat
Daha fazla  
Parçaları birden almayı düşünmüyorum. İşimi gören bir laptop var elimde. Büyük ihtimalle yılbaşına kadar ana parçaları alırım. Ekran kartı için biraz beklemeyi düşünüyorum. Bütçe olarak max 8000 monitör dahil. Şimdiden teşekkürler.

X99 bir sistem dizmekle, 6700k Skylake sistem dizme konusunda sıkıştım kaldım bende. 5930k'lı 980ti'li bir sistem aklımda hala. H100i Corsair soğutucu alıp, işlemciyi 4ghz'Ye sabitlerim böylece Single core performansında 6700k'yı yakalarım diyorum. Şimdi ki mevcut oyunlar(en azından çoğu) 4 çekirdekten sonrasını tam verimle kullanmadığı veya ihtiyaç duymadığı için 6700k daha üstün performans sergiliyor gibi oluyor oyunlarda, tek çekirdek performansı yüzünden. Ama acaba Directx12 ile birlikte ilerisini düşünerek, x99 taban sistem mi dizmeli? Yoksa 5930k abartı mı, 5820k yeter mi? Sorular sorular... Bilemiyorum . O yüzden konuyu takipteyim.

8000 TL. Önünüzde ucu açık bir sürü seçenek var :) Bütçeye Ekran Kartı Dahil mi ? Ona göre birşeyler yapabiliriz.
Evet bütçeye ekran kartı dahil yalnız ekran kartına biraz daha zaman vermek istiyorum yılbaşına yakın yada daha sonra almayıdüşünüyorum. o zamana 9000 olabilir.

X99 bir sistem dizmekle, 6700k Skylake sistem dizme konusunda sıkıştım kaldım bende. 5930k'lı 980ti'li bir sistem aklımda hala. H100i Corsair soğutucu alıp, işlemciyi 4ghz'Ye sabitlerim böylece Single core performansında 6700k'yı yakalarım diyorum. Şimdi ki mevcut oyunlar(en azından çoğu) 4 çekirdekten sonrasını tam verimle kullanmadığı veya ihtiyaç duymadığı için 6700k daha üstün performans sergiliyor gibi oluyor oyunlarda, tek çekirdek performansı yüzünden. Ama acaba Directx12 ile birlikte ilerisini düşünerek, x99 taban sistem mi dizmeli? Yoksa 5930k abartı mı, 5820k yeter mi? Sorular sorular... Bilemiyorum . O yüzden konuyu takipteyim.
Bende sizin gibi düşünüyorum umarım destek buluruz bu konuda .:)

Bence Skylake daha mantıklı gibi. X99 daha yeni yeni gelişen bir teknoloji. Şuan bunun karşılığında bir işlemci piyasada yok.

Ben Skylake topladım monitörsüz :) Ekran kartına sağlam yatırım yaptım. İstersen benim konuya göz atabilirsin kardeşim. Orada bayağı bir beyin fırtınası yaptım. Yakında detaylı inceleme paylaşacağım kullanıcı incelemeleri kısmında. Aklında az çok bir fikir oluşacaktır.

7000 TL'ye kadar i5-6600k ve STRIX-GTX980TI-DC3OC oyuncu bilgisayarı

Ben X99`u şuanda mantıksız görüyorum. Sonuçta bu bir oyun bilgisayarı ve x99`dan çok Skylake`de daha fazla FPS alırsınız. Umarım başka arkadaşlarda yardımcı olurlar bu konuda.
X99 sistem ayrıca elektrik faturasınada fazla yansıyabilir :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı