XAMPP localhost üzerinden açılan siteye IP adresim ile bağlanamıyorum

aykutakb

Femtopat
Daha fazla  
XAMPP da bir site yaptım yaptığım siteye telefonumdan girmek istiyorum. Bunun için kısa bir araştırma sonucu CMD'ye Ipconfig yazarak IPv4 ile giriş yapabileceğimi öğrendim ancak telefonumdaki Chrome'a "IPv4 adresim/web sayfamın bulunduğu dosyanın adı" yazdığımda localhost bağlanmayı reddetti diye bir hata ile karşılaşıyorum. Kısacası bilgisayarımda siteyi rahatça açabilıyorken telefonumda açamıyorum. Bunun için Worldpress'de veya XAMPP üzerinden yapmam gereken bir ayar mı var? Bilgilendirirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ve buna benzeyenler.

1706788520295.png

Bu arada adres çubuğuna localhost yazdığımda "localhost bağlanmayı reddetti" hatası alıyorum ben. IP adresini doğru yazdığınızdan emin misiniz? Modem/router üzerinden kontrol edin. Kendinize statik de atayabilirsiniz.

Bu ve buna benzeyenler.

Eki Görüntüle 2104222

Bu arada adres çubuğuna localhost yazdığımda "localhost bağlanmayı reddetti" hatası alıyorum ben. IP adresini doğru yazdığınızdan emin misiniz? Modem/router üzerinden kontrol edin. Kendinize statik de atayabilirsiniz.

Sadece IP adresimi yazdığımda.

1706789060450.png

Buraya girebiliyorum telefon üzerinden ancak siteye girmek istediğimde local host bağlanmayı reddetti hatası alıyorum.

IP adresimi doğru yazdığımdan kesinlikle eminim.

Bu ve buna benzeyenler.

Eki Görüntüle 2104222

Sizin aldığınız hatayı bir ara bende almıştım bilgisayar üzerinden. Apache'nin portlarını değiştirmiştim ve işe yaramıştı isterseniz XAMPP üzerinden Apache satırındaki Config'e tıklayarak en üsteki httpd. Conf a tıklayarak değiştirmeyi deneyebilirsiniz daha önce değiştirmediyseniz portunuz 80'dir açılan not defterinde CTRL + F ile 80 diye aratırsanız 3 tane 80 le karşılaşırsınız onları değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Not: Yeni portunuzun bilgisayarınızdaki diğer uygulamaların portlarıyla çakışmaması lazım.

Son düzenleme:
Ben onu telefonda localhost yazıyor olabilirsiniz diye dedim. Geçersiz olduğunu bildiğim bir IP yazınca da onun için bağlanmayı reddetti diyor. Bilgisayardan localhost yazıp veya telefondan IP yazıp girmede sıkıntı yaşamıyorum. Olmayan bir şey yazınca sunucuda URL bulunamadı diyor.

Ben onu telefonda localhost yazıyor olabilirsiniz diye dedim. Geçersiz olduğunu bildiğim bir IP yazınca da onun için bağlanmayı reddetti diyor. Bilgisayardan localhost yazıp veya telefondan IP yazıp girmede sıkıntı yaşamıyorum. Olmayan bir şey yazınca sunucuda URL bulunamadı diyor.

Aslında telefonumda IP adresini yazdığımda otomatik localhost yazıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Bilginiz var mı?

Bilmiyorum. Ben DHCP kullanıyorum. Bildiğim ve sık sık gelecek cihazları modem/router arayüzünden kaydedip statik IP atıyorum. O IP ile bilgisayardaki sunucuya bağlanıyorum telefondan. Telefonda adres çubuğuna telefonun modem/router IP'sini yazsam bile Chrome o IP adresi bağlanmayı reddetti diyor.

Yine de ana XAMPP sayfasına girip diğerlerine girememeniz ilginç. Klasörlü güzel site de olsa düz HTML dosyası da olsa erişebiliyorum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı