XAMPP Localhost'u nasıl site yaparım?

siyahoyuncu_42

Hectopat
Arkadaşlar XAMPP'da Localhost'u bir siteye çevirmek istiyorum. Yani şöyle olacak. Localhost kısmı yerine URL olacak sonra domain alıp ben onu normal bir site yapacağım. Nasıl yaparım? Not VDS'im var da onunla da nasıl siteyi açık tutacağımı bilmiyorum. Bilen biri beni aydınlatabilirse sevinirim.

Merhaba Hocam,
İlk olarak bir Alan Adı (domain) satın almanız gerekiyor.
Daha sonra bir Web Hosting satın alıp domaininizi bağlamanız gerekiyor.
Eğer domain bağlama işlemini bilmiyorsanız Web Hosting aldığınız sağlayıcı domaininizi bağlayacaktır.
Daha sonra Localhost'a kurduğunuz site dosyalarınızı satın almış olduğunuz Web Hosting'e bağlanarak FTP yoluyla aktarmanız gerekiyor.

Bir VDS'e sahipseniz aşağıdaki videonun adımlarını uygulayın.
Daha sonra satın almış olduğunuz domainin nameserver kısmına VDS Sunucunuzun IP adresini girin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba Hocam,
İlk olarak bir Alan Adı (domain) satın almanız gerekiyor.
Daha sonra bir Web Hosting satın alıp domaininizi bağlamanız gerekiyor.
Eğer domain bağlama işlemini bilmiyorsanız Web Hosting aldığınız sağlayıcı domaininizi bağlayacaktır.
Daha sonra Localhost'a kurduğunuz site dosyalarınızı satın almış olduğunuz Web Hosting'e bağlanarak FTP yoluyla aktarmanız gerekiyor.

Bir VDS'e sahipseniz aşağıdaki videonun adımlarını uygulayın.
Daha sonra satın almış olduğunuz domainin nameserver kısmına VDS Sunucunuzun IP adresini girin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hosting yok VDS var.

Yeni konular

Geri
Yukarı