Xbox 360 kolu orijinal mi?

Evet bu satıcının ürünleri bayağı beğeniliyordu 2. el bulamazsam başka çarem kalmıyor.
Sana şöyle diyeyim. Orjinal ikinci el alacağına, güvenilir yan sanayii almak daha iyi olur.
Hem fiyatları uygun bir kontrolcü bu. Bende orjinali var ama bulamadım karşılaştıracaktım.
Arkadaşıma yan sanayii almıştık 2 yıldan fazladır sorunsuz aktif olarak kullanıyor. Hala taş gibi.

Sana şöyle diyeyim. Orijinal ikinci el alacağına, güvenilir yan sanayii almak daha iyi olur.
Hem fiyatları uygun bir kontrolcü bu. Bende orijinali var ama bulamadım karşılaştıracaktım.
Arkadaşıma yan sanayii almıştık 2 yıldan fazladır sorunsuz aktif olarak kullanıyor. Hala taş gibi.

Anladım teşekkür ederim hocam cevaplarınız için.

Hocam fotoğraf kalitesi çok düşük, buradan emin olmak zor.
Ancak üstündeki hologramın ve etiketlerin çok düzgün yapıştırılması bana orijinal izlenimi verdi.
Daha net fotoğraflar varsa daha iyi kıyaslama yapabilirim.

Sana şöyle diyeyim. Orjinal ikinci el alacağına, güvenilir yan sanayii almak daha iyi olur.
Hem fiyatları uygun bir kontrolcü bu. Bende orjinali var ama bulamadım karşılaştıracaktım.
Kesinlikle yan sanayi Xbox 360 kontrolcüsü önermiyorum. Elimde var ne kadar kötü olduğunu biliyorum.

Ancak üstündeki hologramın ve etiketlerin çok düzgün yapıştırılması bana orijinal izlenimi verdi.

Kesinlikle yan sanayi Xbox 360 kontrolcüsü önermiyorum. Elimde var ne kadar kötü olduğunu biliyorum.

İyi yorumları olan kaliteli versiyonları var. Yan sanayii dediğin şey farklı firmaların aynı cihazı üretmeleridir. Yani şöyle düşün. Dışarıda et döner yediğinde kötüyse, tüm dönerciler kötü demek değildir bu. :)

İyi bir yan sanayii bulursa yıllarca sorunsuzca kullanır.

İyi yorumları olan kaliteli versiyonları var. Yan sanayii dediğin şey farklı firmaların aynı cihazı üretmeleridir. Yani şöyle düşün. Dışarıda et döner yediğinde kötüyse, tüm dönerciler kötü demek değildir bu. :)

İyi bir yan sanayii bulursa yıllarca sorunsuzca kullanır.
İlla ki farklı kaliteler olabilir ama alacağınız ürünü gözünüzle görmeden alıyorsanız bu riske girilmez.
Orijinal bir kol aldığınızda Logitech de olsa elinize gelecek kolun ne olduğu bellidir ancak yan sanayi bir kol alıyorsanız gayet iyi bir kol da gelebilir, çöp gibi bir kol da gelebilir.
Bana çöp gibi olanı geldi.

İllaki farklı kaliteler olabilir ama alacağınız ürünü gözünüzle görmeden alıyorsanız bu riske girilmez.
Orijinal bir kol aldığınızda Logitech de olsa elinize gelecek kolun ne olduğu bellidir ancak yan sanayi bir kol alıyorsanız gayet iyi bir kol da gelebilir, çöp gibi bir kol da gelebilir.
Bana çöp gibi olanı geldi.

Hocam Xbox 360 kol almak istiyorum PC üzerinden FIFA için kaliteli bir yan sanayi bulamadım ne yazık ki sıfır ürün zaten bulmak imkansız bende 2. el bir ürün ararken buna denk geldim.

Ekstra fotoğraf istedim hocam gönderilirse size haber veririm.

Böyle bir fotoğraf daha var ne kadar anlaşılır bilmiyorum hocam maalesef.

Yeni fotoğraflar.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    264,5 KB · Görüntüleme: 9
  • a.jpg
    a.jpg
    256,3 KB · Görüntüleme: 7
  • b.jpg
    b.jpg
    39,1 KB · Görüntüleme: 17
  • c.jpg
    c.jpg
    30,8 KB · Görüntüleme: 11
  • d.jpg
    d.jpg
    30,7 KB · Görüntüleme: 9
  • e.jpg
    e.jpg
    33,8 KB · Görüntüleme: 9
Kablolu modelleride var hocam.
Hocam detaylıca baktım, elimdeki yan sanayi ile orijinali de yan yana getirdim.
Şimdi fotoğraflar çok net değil o yüzden XYAB tuşlarına bakarak tam yorum yapamıyorum. Orijinal kol ile yan sanayi kolun dış kasası ışık altında dahi bire bir aynı görüntüyü veriyor. Yani dokuları, görüntüleri aynı. Oradan da ayırt edemedim.
Gözüme takılan tek nokta etiketler çok düzgün yapıştırılmış. Özellikle hologram. Yan sanayide de o hologramı yapabiliyorlar ama etiketlerin yapıştırılması düzgün olmuyor falan. Yoksa o etiketleri falan bire bir gene taklit edebiliyorlar.
Yani buradan fotoğraftan anlamak zor gözüküyor.
Kendi elimdeki kolların fotoğraflarını atayım:
Orijinal kol. Kulaklık girişinin ne kadar nizami oturduğuna bakın.
1694467669308.png

Bu da yan sanayi. Kulaklık girişi biraz daha eğreti duruyor.
1694467711084.png

Orijinal kolun XYAB düğmeleri. Dikkat ederseniz harfler kusursuz.
1694467737948.png

Bu yan sanayi kol. Harflere bakarsanız gayet kötü bir görüntüleri var. Ancak dış kasanın dokusu üstteki fotoğraf ile aynı.
1694467788275.png

Orijinal kolun hologramı su terazisi ile konulmuş gibi düzgün. Ayrıca şarj soketi ve LB-RB tuışlarının ve Xbox 360 yazısının olduğu alanın düzgünlüğüne bakın.
1694467836852.png

Yan sanayi kolda hologram sola doğru yatık. Ayrıca LB ve RB tuşlarının altındaki açıklığa bakın. Sanki kaza yapılıp toplanmış bir araba gibi duruyor.
1694467952940.png

Sizin şu fotoğrafta o bölge de gayet düzgün duruyor.
1694468072102.png

Alttaki etiket birazcık yamuk olsa da üstteki etiket muntazam yapıştırılmış.
1694468159120.png

Oysa yan sanayide söze gerek yok :)
1694468192003.png

Benim kanaatim orijinal olduğu yönünde. Yine de kolu elime alıp incelemeden kesin bir şey söyleyemem. Yalnız kol kullanılmamış o belli. Analogların üstündeki grip aşınmamış.

Hocam detaylıca baktım, elimdeki yan sanayi ile orijinali de yan yana getirdim.
Şimdi fotoğraflar çok net değil o yüzden XYAB tuşlarına bakarak tam yorum yapamıyorum. Orijinal kol ile yan sanayi kolun dış kasası ışık altında dahi bire bir aynı görüntüyü veriyor. Yani dokuları, görüntüleri aynı. Oradan da ayırt edemedim.
Gözüme takılan tek nokta etiketler çok düzgün yapıştırılmış. Özellikle hologram. Yan sanayide de o hologramı yapabiliyorlar ama etiketlerin yapıştırılması düzgün olmuyor falan. Yoksa o etiketleri falan bire bir gene taklit edebiliyorlar.
Yani buradan fotoğraftan anlamak zor gözüküyor.
Kendi elimdeki kolların fotoğraflarını atayım:
Orijinal kol. Kulaklık girişinin ne kadar nizami oturduğuna bakın.
Eki Görüntüle 1941148
Bu da yan sanayi. Kulaklık girişi biraz daha eğreti duruyor.
Eki Görüntüle 1941150

Orijinal kolun XYAB düğmeleri. Dikkat ederseniz harfler kusursuz.
Eki Görüntüle 1941152

Bu yan sanayi kol. Harflere bakarsanız gayet kötü bir görüntüleri var. Ancak dış kasanın dokusu üstteki fotoğraf ile aynı.
Eki Görüntüle 1941153

Orijinal kolun hologramı su terazisi ile konulmuş gibi düzgün. Ayrıca şarj soketi ve lb-RB tuışlarının ve Xbox 360 yazısının olduğu alanın düzgünlüğüne bakın.
Eki Görüntüle 1941154

Yan sanayi kolda hologram sola doğru yatık. Ayrıca lb ve RB tuşlarının altındaki açıklığa bakın. Sanki kaza yapılıp toplanmış bir araba gibi duruyor.
Eki Görüntüle 1941156

Sizin şu fotoğrafta o bölge de gayet düzgün duruyor.
Eki Görüntüle 1941164

Alttaki etiket birazcık yamuk olsa da üstteki etiket muntazam yapıştırılmış.
Eki Görüntüle 1941167
Oysa yan sanayide söze gerek yok :)
Eki Görüntüle 1941168

Benim kanaatim orijinal olduğu yönünde. Yine de kolu elime alıp incelemeden kesin bir şey söyleyemem. Yalnız kol kullanılmamış o belli. Analogların üstündeki grip aşınmamış.

Hocam zamanınızı ayırıp resimli şekilde cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Mecburen kesin emin olmak alıp kendim test etmeliyim. Tekrar tekrar teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı