Xbox 360 Wireless Gamepad Kullancı İncelemesi

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bu benim ilk incelemem olacak, dolayısıyla bir takım hatalarım olacaktır muhakkak, baştan hatalarım için özür dilerim.
Geçtiğimiz günlerde bir gamepad almak için koyuldum yola. Araştırmalarım sonucu Logitech F710 kablosuz gamepad ile Xbox 360 gamepad arasında kaldım. Epeyce araştırdım fiyatlarına baktım, işlevlerine baktım, baktım, ve baktım iyice karıştı kafam, işin içinden çıkamadım. Hafta sonu okul görüşmemden dolayı Ankara'ya gitmem gerekiyordu, dedim bu iş Ankara'da bitecek. Mağazaları Dolaşarak 2 ürünüde detaylıca inceledim. Ve incelemelerimin sonunda açık ara Xbox'da karar kıldım.
Geçelim ürünümüze;
Öncelikle arkadaşlar fiyattan bahsedeyim Xbox 360 gamepad'i 85 tl ye aldım, fakat Windows bağlantısı için bir wireless receiver almak gerekiyormuş uzun ve kan ter içinde süren pazarlık sonucu iki ürünü 100tl ye aldım. Tabi aldığım fiyattan memnun bir şekilde pis pis sırıtarak mağazadan çıktım. :)
lBYE9E.jpg

M9YkW7.jpg

5p9Y2A.jpg

Eve gelince hemen driver kurulumunu ve gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra başladım sırasıyla oyunları denemeye. Birer birer oyunları denemeye başladım ki, gerçekten doğru seçim yaptığımın farkına vardım. Çünkü girdiğim hiçbir oyun bana bir ayar dahi yaptırmadan direk optimize olup ayarlı bir şekilde çalıştı.

Gamepad hakkındaki izlenimlerim:
-Malzeme kalitesi mükemmel.
-Analog sticklerin ele oturması ve güç dozaj laması harika bir şekilde yapılıyor.
-Tuşlar ses çıkarmıyor.
-9 metrelik çekim mesafesi, bizzat öbür odaya geçip kardeşime hareket ediyomuu.. diye seslenme usulüyle denenmiştir.
-Gamepad ile alıcı arasında bir lag yok. Yada ben hissedemedim.

Ürünün kanımca eksileri:
-Titreşimi biraz zayıf geldi.
-Kulaklık çıkışı bi enteresan ona özel kulaklık almak gerekiyor.
-Şarjlı değil pilli olması (Şarj kiti var 15-30tl arası bulunabilir).
-Kapatma tuşunun olmaması(otomatik 5-10dk arasında kapanıyor).

Denediğim Oyunlar (Direk optimize olup çalışanlar):
-GTA IV
-Mafia II
-SBK 2013
-FİFA 2014
-NBA 2K14
-Battlefield 3
-Battlefield 4
-Lord Of The Rings War Of The Lords
-Mount&Blade Warband
-NFS Shift
-NfS Shift 2
-Blur
-Skyrim

Sonuç olarak:
-Kesinlikle almanızı öneririm. Oyunlarda performansınız çok daha artacak ve eğlenceli olacak inanın buna. Zaman ayırdınız için teşekkürler. Ürün hakkında sorularınız olursa yardımcı olurum.

Bende X360 Gamepad almayı düşünüyorum(5-10 gün içinde) tek bir sorum var kulaklık çıkışı hakkında.
1-) 3,5 luk standart jak mı?
1.A-)Kulaklıktan ses veriyor mu?
1-B-)Oyuniçi ses veriyor mu? Yoksa sadece Online tarzı?
1-C-)EĞER Ses veriyorsa bilgisayarımızdan "Kayıttan yürütme" aygıtlarında gözüküyormu?
Son bir Soru
-Titreşimi "Gerçekci Titreşim" mi? (Mesela yarışta sol taraftan araba çarpınca sadece sol titreşim motorları mı çalışması)
1-)Xbox'a özel jack
1.A-)Xbox 360 da sadece online da konusmak için kullanıyorsun. Bilgisayarı bilmiyorum.
Titreşim oyunun desteğine göre değişir ama Xbox 360 da bazı oyunlarda dediğiniz gibi.

Bende X360 Gamepad almayı düşünüyorum(5-10 gün içinde) tek bir sorum var kulaklık çıkışı hakkında.
1-) 3,5'luk standart jak mı?
1-A-) Kulaklıktan ses veriyor mu?
1-B-) Oyun içi ses veriyor mu? Yoksa sadece online tarzı?
1-C-) Eğer ses veriyorsa bilgisayarımızdan "Kayıttan yürütme" aygıtlarında gözüküyor mu?
Son bir soru;
-Titreşimi "Gerçekci Titreşim" mi? (Mesela yarışta sol taraftan araba çarpınca sadece sol titreşim motorları mı çalışıyor?)
A) Jak mini şekilde adaptör bularak normal kulaklığımı bağlayabildim.
B)Evet ses ve mikrofon çalışıyor.
C)Bilgisayar hoparlöründen alınan tüm sesleri almak mümkün.
D)Kayıttan yürütme aygıtlarında gözüküyor kol ve pc hoparlörü arasında geçiş yapmak çok kolay.
Titreşimi gayet güzel.Ben sağ sol olayına denk gelmedim açıkçası yada dikkat etmedim bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı