XBOX ONE Gamepad (Kumanda) İncelemesi

İyi günler arkadaşlar yaklaşık 6 gün önce Vatan Bilgisayar'dan aldığım Xbox One oyun kumandasını şimdi inceleyeceğim nedeni ise kumandayı aldıktan 10 dakika sonra bayram nedeniyle memlekete gittik ve eve 2 saat önce geldim, bunu inceleyebilmek için 1 saat oyun oynadım ve şimdi de sizlere sunuyorum. Umarım almak isteyenler veya almayı düşününler için yararlı olur. Fazla uzatmadan konuya geçeyim.

1.jpg

Sade Xbox One Gameped (Kumanda) fotoğraflı kutunun ön yüzü.

2.jpg

Kutunun arka yüzü ve garanti kağıdı.

3.jpg

Kutunun sağ yan ve sol yan görünüşü. (Her iki görünüşte de aynı resim var.)

4.jpg

Kutuyu açtığımızda ince karton parçası ile karşılaşıyoruz bunun resmini çekmeye gerek duymadım ama kumandanın yerinden çıkmasını ve darbe almasını engellediğini söyleyebilirim. Ardından bizi sade biçimde poşet parçası olmadan kumanda karşılıyor.

5.jpg

Kumandayı yerinden çıkardığımızda bir çift Duracell AA pile yer verilmiş olduğunu görüyoruz.

6.jpg

Kumanda ve pillerin olduğu yuvayı yerinden çıkardığımızda ise 4 adet, farklı dillerde yazılmış hızlı kurulum klavuzu, Anatel şirketi kağıdı ve 1 adet de kullanma kılavuzu karşılıyor. (Türkçe dil mevcut.)

7.jpg

Yeşil renkli kitapçığın içi görsel anlatımlarla desteklenmiş.

8.jpg

Ürün kılavuzu.

9.jpg

Kumandanın arka (alt) görünüşü.

10.jpg

Kumandanın pil yuvası ve pillerin nasıl takılacağını + ve - ile gösterilmiş metal tutacaklar.

11.jpg

Pillerin takılışı.

12.jpg

Kumandanın alt kısmı. 1 adet kulaklık jakı ve 1 adet de kumanda için özel tasarlanmış klavye için bağlantı yuvası mevcut. Klavyeyi ayrıca satın alıyorsunuz kutunun içerisine dahil değildir.

13.jpg

Kumandanın sağ yan görünüşü.

14.jpg

Kumandanın sol yan görünüşü.

15.jpg

Kumandanın ön yüzü ve Wireless alıcısı olmadan kullanacaklar için PC ile bağlantıyı sağlayacak olan mini USB yuvası mevcut. Yanında da dikkat ettiyseniz siyah bir tuş var bu tuşta Xbox One konsolu ile senkronize etmenizi sağlıyor. Yuvayı USB'den OTG'ye dönüştürülmüş kablo ile kullanabilirsiniz. Bende mevcuttu fakat kumanda ile uyumlu olmadığı için Samsung şarj adaptörünün yanında verilen USB kablosunu bağladım çalıştı.

16.jpg

17.jpg

USB ile bağladığınızda PC (Windows 10 yüklü ise) otomatik olarak internetten en güncel sürücüleri indirip yüklüyor. Eğer yükleme başarılı olduysa kumandanın üzerindeki X butonu sabit bir şekilde beyaz olarak yanıyor.

18.jpg

Kumandanın elde tutuluşu.

Öncelikle üşenmeden okuyup fotoğrafları incelediğiniz için teşekkür ederim. Umarım güzel bir inceleme olmuştur. Sonuçlara gelirsek, almadan önce Logitech F710 ile bunun arasında kalmıştım ve bunu seçtim. Nedenine gelirsek F710 buna kıyasla elime daha küçük oluyordu ve bazı oyunlarla uyumluluk sorunu olacağını düşünüyordum. Bunu seçmemdeki neden ise hem almışken iyisi olsun durumuydu hem de hemen hemen her oyunda bu kumandaya ait dökümanlarla karşılaşıyordum. Ağırlık olarak diğer kumandalara nazaran daha hafif daha rahat ve daha havalı duruşu vardı. Sorun bende mi havaların sıcaklığından mı bilmiyorum ama 1 saat oyun oynadıktan sonra elim belli olmayacak şekilde terlemeye başlamıştı. Yıllardır klavye ve mouse ile oyun oynamış biri olarak 10 dakikada kumandaya alıştım ve herhangi bir sorun çıkarmadı. Alacak kişilere şiddetle tavsiye ederim.

Hayırlı olsun. Güzel inceleme olmuş F710 sahibi olarak pişmanım. Hem ağır hem de sert eli ağrıtıyor. Ben sevemedim. Şimdi ki aklım olsa ben one s controller alırdım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı