XBox 360'a Nasıl Oyun DVD'si Yapabilirim?

EmreYerlikaya

Kilopat
Yer
İstanbul, Turkey
Merhaba arkadaşlar,

Forumdaki XBox One ve XBox 360 bölümünü tamamı ile inceledim. Düzgün bir cevap bulamadığım ve mesajların zamanının çok eski olduğunu gördüğüm için bu konuyu açmak istedim.

Şimdi, bir konuya açıklık getirelim istiyorum arkadaşlar; XBox 360'a Nasıl Oyun DVD'si Yapabilirim?

Forumdaki XGD3 Destekli Liteon DVD Yazıcılar konusuna baktım ama yazı çok eski ve konuda Burak Alkan arkadaşın paylaştığı Liteon HAS 24 - TeknoFiyat listesindeki yazıcılar günümüz yani 2014 yılı için de geçerli mi? Bu listedeki yazıcılardan herhangi birini alsam, kendim de bir oyun DVD'si yapabilir miyim?

Mesela Burak arkadaş, bir sonraki mesajında;

LiteOn sürücülerin re-branded sürümlerinin MediaTek yongalı olduğu bilgisi geldi.

Bu bağlamda aşağıdaki sürücüleri de alıp CFW atabilirsiniz:

Asus
DRW-24B3LT (onaylandı)
DRW-24B3ST (onaylandı)
DRW-24B1LT (onaylandı, yeni sürücüler B yonga setli, eskiler A olabilir)
DRW-24B1ST (onaylandı, yeni sürücüler B yonga setli, eskiler A olabilir)

Buradan satın alabileceğiniz yerlere bakabilirsiniz:

favicons
ASUS DRW-24B3 - TeknoFiyat

HP'nin bu modeli de ülkemizde mevcut ve XGD3 yazabiliyor:

DVD 1260i B

favicons
HP 1260i - TeknoFiyat
demiş. Bunlardan birini de alabilir miyim?

Ben de şunları buldum;

Lite-on External DVD Drive ve Samsung SE-208DB Slim USB Yazıcı. Bunlar da olur mu?

Recep Baltaş, lütfen sen de bir yardım et ne olur? :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Ana konuyu güncelledim. Ülkemizde zaten tek model satılıyor artık, o da iHAS124. Newegg'de satılan son seri Revizyon E. Ülkemizde de E serisi satışta olmalı. Satın alabilirsin. Aldıktan sonra cihazın üstünden net bir foto çekip koyarsan da sevinirim. Sen almazsan ben alıcam en sonunda artık...

Ana konudaki Lite-On iHAS124 24X SATA Siyah Yazıcı (Aynı gün kargo) ürün özelliklerinde "Yazma hızı: 48x (CD) / 22x (DVD+-R) / 12x (DVD-R DL) / 16x (DVD R DL) <= --Sonuncuda artı veya eksi bile yok!-- yazıyor ama "DVD Family" bölümünde DVD+-R DL falan yazmıyor! Neden?

Ayrıca; bunlar SATA bağlantılı ve benim bilgisayarım dizüstü. Bir ucu SATA bir ucu USB kablo ile ile bağlayabilir miyim?

Ayrıyetten cevapladığın için çok ama çok teşekkür ederim gerçekten Recep (y):utanç:

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı