XBOX 360'ın PS3'e karşı grafiksel üstünlüğü!

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
ATI ekran kartlı XBOX 360 çoğu oyunda çok daha iyi görsel kalite sunuyor.

Şu sıralarda yaz ayında kuzenimle beraber PlayStation 3 almayı düşünüyorduk ama bir arkadaş Xbox 360’ı da kafama soktu. Kinect’ten dolayı iyi duruyor. Ama oyunlarda biz Kinect’ten çok görselliğe bakarız. İkili oynadığımız tabiki de FIFA 12 ve PES 12 olacak. Ama şunu anlayamıyorum. PS3 NVIDIA tabanlı, XBOX 360 ise ATI. NVIDIA birçok oyunda destekli. Acaba bu destekleme işi grafiklerde üstünlük sağlar mı? Ayrıca PS3 için Killzone, inFamous, Resistance oyunları harika. Xbox 360 için olan oyunları bilmiyorum maalesef. Physx, Cuda gibi özellikleri PS3’e üstünlük sağlar mı? Kısacası hangisini seçmem daha mantıklı olur?

Şu konuya bir açıklık getirelim: XBOX 360’ın grafik kalitesi PS3’ten çok daha iyi. YouTube’da bu konuda tonla video bulabilirsin. Benim en sevdiği örnek Black Ops videosu. Bu videoda XBOX 360’ın görsel üstünlüğü bariz bir biçimde ortada. Bu bağlamda görsellik diyorsan Anti Aliasing desteği bile olmayan PS3’den kaçabilirsin bence.

Oyunlarda NVIDIA desteğiydi, AMD desteğiydi gibi PC klişeleri konsollarda sökmüyor. Ayrıca CUDA’nın senin hiçbir işine yaramayacağı gerçeğini bir kenara bıraktım zaten PS3’te CUDA da PhysX de yok. XBOX 360’ta da çok daha iyi oyunlar ve yine onla konsola özel oyun mevcut. Ben XBOX 360 Slim sahibi olarak XBOX 360 diyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı