Xbox 9. nesil gamepad FIFA 21'de iki kez algılanıyor

Arkadaşlar çözümü buldum. Adım adım anlatmaya çalışacağım.
1. Adım - Steam'i açıyoruz ve FİFA 21 sağ tıklayıp özellikler diyoruz.
2. Adım - Açılan sekmede kontrolcü seçeneğine geliyoruz, burada tüm kontrolcüler listeleniyor.
3. Adım - Altı çizili bir şekilde "Genel Kontrolcü Ayarları" yazan kısma geliyoruz, Steam'in arayüzü açılacak.
4. Adım - Açılan pencerede Xbox Kontrolcüsünü seçip onaylıyoruz.
Ve takılma atlama sorunumuz çözülmüştür. Herkese iyi oyunlar.

Kol güncellemesini yaptın mı donatılardan ?
evet yaptım, zaten tek fifa 21 de bu sorunu yaşıyorum
Kol güncellemesini yaptın mı donatılardan ?
1. Adım - Steam'i açıyoruz ve FİFA 21 sağ tıklayıp özellikler diyoruz. bu adımı atlayıp direkt steam ayarlardan kolu seçiyorum. oyunu sonradan eklediğim için böyle seçenek çıkmıyor

Son düzenleme:
xbox wireless controller (9.nesil) kol kullanıcısıyım origin üzerinden satın aldığım fifa 2021'in menüsünde santra modunda çift kol ve sanki yön tuşlarından sol aşağı tarafa basıyormuşum gibi menülerin aşağıya sürekli kayması sorunu bende de vardı.

Sorunu steam ana ekranında sol alt tarafta bulunan oyun ekle kısmına ardından açılan sekmede oyun kısa yolu ekle butonu tıkladıktan sonra çıkan menüden fifayı seçmekle çözdüm. Originden satın aldığım oyunu steam kütüphanesine kısa yol ekledim. Masaüstüne de yine steam içinden FİFA için kısa yol simgesi atadım .Artık origin değil steam ile başlatılıyor. Sorun originde dediğimi yapın kurtulacaksınız bu dertten . Tabi steam ayarlarından kontrolcü - genel kontrolcü ayarları ardından xbox yapılandırma desteğini seçmeyi unutmayın.

Söylenenleri dün yaptım hallolmuştu ama bu sabah tekrar aynı sorun ortaya çıktı. Gerçekten can sıkıcı bir durum. Ayarları ekteki gibi yapmam gerekiyor değil mi?

Dosya Ekleri

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    568,1 KB · Görüntüleme: 151
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    476,9 KB · Görüntüleme: 130

Yeni konular

Geri
Yukarı