Xbox 9. Nesil Gamepad garanti erken başlamış görünüyor

kuanbey

Hectopat
Makaleler
2
Kolu daha ilk defa bugün kutusundan çıkardım. 24.01.2023 tarihinde Belçika Mediamarkt mağazası faturalı. Garantisi 1 ay önce başlamış görünüyor neredeyse, ne yapmam gerekiyor? Ayrıca ürünü seri numarası ile eklerken bölge sordu Türkiye işaretledim, bir sorun oluşturur mu?

1674948536566.png

Kolu daha ilk defa bugün kutusundan çıkardım. 24.01.2023 tarihinde Belçika Mediamarkt mağazası faturalı. Garantisi 1 ay önce başlamış görünüyor neredeyse, ne yapmam gerekiyor? Ayrıca ürünü seri numarası ile eklerken bölge sordu Türkiye işaretledim, bir sorun oluşturur mu?

Eki Görüntüle 1648909
Bende bölge sormamıştı ama bir şey olacağını sanmam. Avrupa üzerinden alınan Xbox konsollar Türkiye üzerinde de aynı süre ile garantisi geçerli diye biliyorum.

Cihazda değişim olmuş olabilir. Eğer aldığın yere bildirebiliyorsan bildir.

Xbox desteği arayıp sorun. Benim başıma Almanya'dan aldığım konsol ve 2. kontrolcü için gelmişti, faturanızı talep ediyorlar daha sonra o tarihe göre güncelliyorlar. Fakat o zamanlar kontrolcüler için garanti süresi 1 yıldı, bunu talep etmeden önce Belçikadan alınan kontrolcünün garanti süresini sorun 1 yıl derse hiç talepte bulunmayın.

Kolun hiçbir yerinde çizik vs. yoktu ama birkaç tane ufak toz tanesi vardı kutuyu açtığımda ayrıca kol ile gelen hediye piller hiç açılmamıştı. Değişim ürünü olduğunu düşünmüyorum, öyleyse bile kol inanılmaz temiz ki zaten iade edemem :D. 1200 lira gibi bir fiyata geldi bana. Ayrıyeten dediğiniz destek konuşmasını başlattım, herhangi bir gelişme olursa bildireceğim.

Destek bana garanti sürelerine bakmam için bir makale gönderdi ancak şöyle yazıyor:

"2. Süre
Yerel yasalarınız uyarınca hak kazandığınız tüm yasal haklar saklı kalmak üzere, bu Garanti Microsoft veya
yetkili bir perakende satıcı ya da bayi tarafından teslim edilme tarihinden itibaren iki yıl (ayrı satın alınan
Xbox aksesuarları için 90 gün, Elite Kablosuz Oyun Kumandası Seri 2 için bir yıl) geçerlidir."

Xbox kolları 90 gün garantili mi yani ben mi yanlış anlıyorum.

Son düzenleme:
Kolun hiçbir yerinde çizik vs. yoktu ama birkaç tane ufak toz tanesi vardı kutuyu açtığımda ayrıca kol ile gelen hediye piller hiç açılmamıştı. Değişim ürünü olduğunu düşünmüyorum, öyleyse bile kol inanılmaz temiz ki zaten iade edemem :D. 1200 lira gibi bir fiyata geldi bana. Ayrıyeten dediğiniz destek konuşmasını başlattım, herhangi bir gelişme olursa bildireceğim.

Destek bana garanti sürelerine bakmam için bir makale gönderdi ancak şöyle yazıyor:

"2. Süre
Yerel yasalarınız uyarınca hak kazandığınız tüm yasal haklar saklı kalmak üzere, bu Garanti Microsoft veya
yetkili bir perakende satıcı ya da bayi tarafından teslim edilme tarihinden itibaren iki yıl (ayrı satın alınan
Xbox aksesuarları için 90 gün, Elite Kablosuz Oyun Kumandası Seri 2 için bir yıl) geçerlidir."

Benim bildiğim konsol garanti süresince garsntisi devam eder. Xbox One S konsolumda öyleydi. Cihazın garanti süreci içinde kolu garantiye yollamıştım.

"2. Süre

Bu bölgeden bölgeye değişkenlik gösteriyor olmalı, direkt Avrupa bilgisini telefonda vermeleri gerek aslında. Ben konsolu çıkış dönemlerinde Avrupa'dan almıştım, o dönem ben ve diğer alanların da konsol garantisi 2 yıl, içinden çıkan kontrolcülerine 1 yıl olarak düzenlenmişti garanti tarihleri. Harici alınan kontrolcü de aynı şekilde 1 yıldı. Erken başlamasının belli bir sebebi yok bu arada, üretim-mağazaya giriş tarihiyle ilgili de olabiliyor.

Teşekkürler hocam, artık bir önemi kalmadı zaten. Kolun Xbox logolu tuşu arızalıymış iade işlemlerini başlattık mecburen. (Arızadan kastım insani bir şekilde basılırsa asla tepki vermiyor, sert basmak gerekiyor.) Elimde başka kollar da olduğu için arızalı oldugunu farkedebildim.

Eki Görüntüle 1648909
Hocam aynı şekilde 2 ay eksik olarak geldi, konu da açtım.

Sizce iade edeyim mi? Değişim ürünü müdür?

Hocam aynı şekilde 2 ay eksik olarak geldi, konu da açtım.

Sizce iade edeyim mi? Değişim ürünü müdür?
Hocam değişim ürünü müdür bilmiyorum. Faturayla birlikte microsofta bildirirseniz garanti tsrihini düzeltiyorlsrdı sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı