Xbox 9. nesil gamepad share tuşu çalışmıyor

reis66

Hectopat
Windows 11 kullanıyorum. Xbox kontrolcümün share tuşu daha önceden çalışırken format sonrası çalışmamaya başladı.
Game Bar'dan da fotoğraf veya video çekemiyorum.

1712341334031.png

Xbox ve Game bar uygulamasını onardım silip yeniden yükledim düzelmedi.
Xbox donatıları silip yeniden yükledim ve kontrolcüyü güncelledim düzelmedi.
Steam de Xbox geliştirilmiş özellik desteği sürücüsü yüklü.
Ne kadar uğraşırsam uğraşayım share tuşu çalışmıyor. Sebebini bulamadım.

Share tuşu sadece Xbox'ta kullanılıyor. Ama Steam'de birkaç ayar yaparsan Steam üzerinden oynadığın oyunlarda kullanabilirsin. Steam'deki bir ayarda o tuşu istediğin gibi değiştirebiliyorsun.
Edit: Galiba o ayarı yapınca Steam açık durdukça her oyunda oluyor.

Share tuşu sadece Xbox'ta kullanılıyor. Ama Steam'de birkaç ayar yaparsan Steam üzerinden oynadığın oyunlarda kullanabilirsin. Steam'deki bir ayarda o tuşu istediğin gibi değiştirebiliyorsun.
Edit: Galiba o ayarı yapınca Steam açık durdukça her oyunda oluyor.

Share tuşuyla PC de daha önceden fotoğraf ve video çekebiliyordum. Steam girdisini açtım. Masaüstü düzenim şu an böyle ama sadece oyun için değil oyun dışında da fotoğraf çekebiliyordum tek tuşla.

1712346076852.png

Share tuşuyla PC de daha önceden fotoğraf ve video çekebiliyordum. Steam girdisini açtım. Masaüstü düzenim şu an böyle ama sadece oyun için değil oyun dışında da fotoğraf çekebiliyordum tek tuşla.

Eki Görüntüle 2160111

Steam aracılığı ile mi fotoğraf ve video çekiyordun yoksa başka bir şekilde mi? Benim bildiğim Microsoft'un böyle bir desteği yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xbox kontrolcüsünün Game Bar erişimini açtınız mı? Windows ayarlarındaki oyun ayarları sekmesinden veya direkt Game Bar'dan ayarlanabiliyor.

Açmıştım ama bende Game Bar'da fotoğraf ve video çekme aktif gözükmüyordu. Her şeyi güncellemiştim ama Regedit üzerinden açmak zorunda kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı