Xbox 9. nesil vs Sony DualSense

PC uyumluluk özelliği Xbox'da iyi, geri kalan her özellik DualSense'de daha iyi. Her iki kontrolcüyü de kullandığım için bu yorumu rahatlıkla yapabilirim.

PC uyumluluk özelliği Xbox geri kalan her özellik DualSense'de daha iyi. Her iki kontrolcüyü de kullandığım için bu yorumu rahatlıkla yapabilirim.

Hocam ben de bu yüzden arada kaldım. Peki kalite olarak ve konfor olarak hangisi tercih ederdiniz? Ve titreşim hangisinde daha iyi acaba?

Hocam ben de bu yüzden arada kaldım. Peki kalite olarak ve konfor olarak hangisi tercih ederdiniz?

Tabii ki de Sony, DualSense. Xbox kolu sanki eski bir kontrolcüyü tutuyormuşsun gibi o hissiyatı veriyor. Özellik olarak sadece titreşim var. Kalite ve konfor bakımından kimse Xbox diyemez. Titreşim olarak da DualSense, haptic feedback destekli oyunlarda sanki gerçekten oradaymışsın gibi hissediyorsun.

Ben Xbox gamepad tercih ederdim.

Peki bu 2 ürün arasında fark var mı? Üstteki daha güzel duruyor açıkçası.

Eki Görüntüle 2034546

Eki Görüntüle 2034547

X

Peki Xbox'un şarjlı versiyonu var mı? Bir de titreşim olarak Xbox mı daha iyi yoksa DualSense mi?

Hayır arada hiçbir fark yok sadece tasarımlae farklı. Xbox ise sadece pil ve kablo bağlayarak kullanılabiliyor. Şarj yok. Ayrıca şunu söyleyeyim Dulasense her ne kadar yeni teknoloji barındırıyor olsa da (ki bunların çoğu zaten PC de kullanılamıyor) bu teknolojiler onu düşmelere karşı daha dayanıksız kılıyor. Ayrıca tutuş ve hissiyat olarak ikisini de denedim. Bir arkadaş Xbox kolu eski hissettiriyor demiş, bu fazlasıyla öznel bir yargı çünkü bana göre ikisi de aynı geldi. Ele oturuş açısından bakınca da çoğu kişi bilirki Xbox kolu Dulasense'den kat kat daha ergonomiktir.

Kırmızı rengini de bulabilirseniz tavsiye ederim. Gerçekten çok iyi duruyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20231129_002653.jpg
    IMG_20231129_002653.jpg
    117,1 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı