Xbox 9. nesil Wireless Controller için şarjlı pil ve pil şarj cihazı önerisi

hedefpilotaj

Centipat
Daha fazla  
Başlıktaki gibi yarın Xbox 9. nesil gamepad sipariş edeceğim bilgisayarımda kullanmak için. Ancak şarj edilebilir pil ve pil şarj cihazı da almam gerekiyor. Uygun fiyatlı ve kaliteli önerilerinizi bekliyorum.

Başlıktaki gibi yarın Xbox 9. nesil gamepad sipariş edeceğim bilgisayarımda kullanmak için. Ancak şarj edilebilir pil ve pil şarj cihazı da almam gerekiyor. Uygun fiyatlı ve kaliteli önerilerinizi bekliyorum.

Bulunduğunuz yerde IKEA varsa IKEA'nın Stenkol şarj aletiyle 4'lü paket olarak satılan Ladda 2450 mA veya 1900 mA pilleri satın alabilirsiniz. Fiyat / Performans olarak bulabileceğiniz en iyi seçenek. Özellikle Ladda piller piyasada bulabileceğiniz en kaliteli şarj edilebilir piller. En kalitelisi Panasonic Eneloop pilleri ama onları uyguna bulmak mümkün değil, Ladda piller de Eneloop pillerle aynı fabrikada Japonya'da IKEA için üretiliyor.

IKEA'nın internet stoğunda genelde olmuyor ama, eğer IKEA'ya ulaşma imkanınız yoksa o zaman Duracell, Varta veya GP markalarının şarj cihazıyla beraber satılan pil paketlerini alabilirsiniz.

Bulunduğunuz yerde IKEA varsa IKEA'nın Stenkol şarj aletiyle 4'lü paket olarak satılan Ladda 2450 mA veya 1900 mA pilleri satın alabilirsiniz. Fiyat / Performans olarak bulabileceğiniz en iyi seçenek. Özellikle Ladda piller piyasada bulabileceğiniz en kaliteli şarj edilebilir piller. En kalitelisi Panasonic Eneloop pilleri ama onları uyguna bulmak mümkün değil, Ladda piller de Eneloop pillerle aynı fabrikada Japonya'da IKEA için üretiliyor.

IKEA'nın internet stoğunda genelde olmuyor ama, eğer IKEA'ya ulaşma imkanınız yoksa o zaman Duracell, Varta veya GP markalarının şarj cihazıyla beraber satılan pil paketlerini alabilirsiniz.
Bu ürün iyi midir hocam?

Bu ürün iyi midir hocam?

Yani işinizi görür ama bence şehrinizde IKEA varsa veya sizin için alıp gönderebilecek bir tanıdık varsa, 358 TL'ye bunu alın:

Biraz daha yüksek kapasiteli piller isterseniz 498 TL'ye bu paket de olur.

Bir başka konuda eğer sık oyun oynayan biriyseniz 4 pil alın 2 yerine. Bittiğinde dolu olanlarla devam edip bitenleri şarja takarsınız.

Gerçi şimdi baktım, IKEA piller sadece Ankara mağazasında ve Adana sipariş merkezinde stokta varmış.

O zaman 2 pil almak istiyorsanız sizin paylaştığınız paketi alın, 4 pil isterseniz şu paketi alabilirsiniz:

Son düzenleme:
Yani işinizi görür ama bence şehrinizde IKEA varsa veya sizin için alıp gönderebilecek bir tanıdık varsa, 358 TL'ye bunu alın:

Biraz daha yüksek kapasiteli piller isterseniz 498 TL'ye bu paket de olur.

Bir başka konuda eğer sık oyun oynayan biriyseniz 4 pil alın 2 yerine. Bittiğinde dolu olanlarla devam edip bitenleri şarja takarsınız.

Gerçi şimdi baktım, IKEA piller sadece Ankara mağazasında ve Adana sipariş merkezinde stokta varmış.

O zaman 2 pil almak istiyorsanız sizin paylaştığınız paketi alın, 4 pil isterseniz şu paketi alabilirsiniz:

Tamamdır hocam almadan önce gidip ikeaya bakacağım bulursam alırım ancak bulamazsam alternatif yine böyle kaliteli bir şey önerebilir misiniz?

Tamamdır hocam almadan önce gidip ikeaya bakacağım bulursam alırım ancak bulamazsam alternatif yine böyle kaliteli bir şey önerebilir misiniz?

Hocam IKEA yakın değilse arayıp sorun stokta var mı diye. İnternet sayfasından da bakınca hangi mağazalarda stokta varmış görebilirsiniz. 2450 mA lı olan yukarıda paylaştığım paket İstanbul'da sadece Ümraniye'de varmış ayrıca Ankara'da.

1900 mA olan paket ise İstanbul'da hiçbir IKEA'da yokmuş.

Bunun dışında tavsiye istemişsiniz peki bütçeniz nedir?

Hocam IKEA yakın değilse arayıp sorun stokta var mı diye. İnternet sayfasından da bakınca hangi mağazalarda stokta varmış görebilirsiniz. 2450 mA lı olan yukarıda paylaştığım paket İstanbul'da sadece Ümraniye'de varmış ayrıca Ankara'da.

1900 mA olan paket ise İstanbul'da hiçbir IKEA'da yokmuş.

Bunun dışında tavsiye istemişsiniz peki bütçeniz nedir?
İstanbulda Anadolu yakasında yaşıyorum hocam maalesef Ümraniye’ye kadar da gidecek zamanım yok bu aralar. Bütçem max 500-600 tl civarında.
Bunu almayı düşünüyorum hocam ürün kaliteli ve kontrolcüyle uyumlu değil mi? Benim bütçeme uygun yada yakın daha iyi bi cihaz öneriniz varsa onu da söyleyin lütfen.

İstanbulda Anadolu yakasında yaşıyorum hocam maalesef Ümraniye’ye kadar da gidecek zamanım yok bu aralar. Bütçem max 500-600 tl civarında.
Bunu almayı düşünüyorum hocam ürün kaliteli ve kontrolcüyle uyumlu değil mi? Benim bütçeme uygun yada yakın daha iyi bi cihaz öneriniz varsa onu da söyleyin lütfen.

Anladım hocam o zaman bunu alabilirsiniz evet. Alacağınız piller AA boyutunda olan normal kalem pil boyutunda olmalı zaten bu pakettekiler de o şekilde.

Hocam aklıma pillerin 1.2V olması takıldı, xbox gamepad 1.5V pil istemiyor mu?

Hocam takılmayın buna markette satılan herhangi bir AA boyutundaki Ni-Mh ya da Ni-Cd pil de işinizi görür, yukarıda paylaştığımız şarj edilebilir piller de.

En son paylaştığınız linktekini alın. Ben IKEA Ladda pillerle kullanıyorum zaten. Elimde 2 tane kontrolcü var 9.Nesil.

Bu arada hocam baktım biraz ben de merak ettim, Alkaline piller (yani kullan at piller) kimyasal yapısı gereği 1.5V tutabiliyor ama hızlı bir şekilde bu değerden aşağı iniyorlarmış 1.2'ye doğru ve 1V'a geldiklerinde tamamen kullanılamaz oluyorlarmış.

Şarj edilebilir piller ise Ni-Mh veya Ni-Cd yapıya sahip oldukları için 1.4V civarında bir voltajla üretilebiliyorlarmış ama daha sonra bu değer 1.25 V seviyelerine düşüp, şarj bitene kadar bu değeri büyük oranda koruyorlarmış. Yani voltaj değerindeki düşüş Alkaline piller kadar keskin olmuyormuş. Pilin şarjı tamamen bitene kadar 1.2V civarı sabit bir değer sağlayabiliyormuş.

Ama neticede her ikisi de aynı kullanım senaryoları için üretiliyorlar. Yani AA pil kullanan herhangi bir cihaz için ikisi de kullanılabilir.

Aşağıdaki grafikte de görüldüğü üzere, şarj edilebilir piller (grafikte Ni-Mh) daha stabil bir voltaj sağlıyor en baştan pilin şarjı bitene kadar.

piller.JPG

Kaynak Sayfası

Son düzenleme:

Geri
Yukarı