Xbox 9.nesil yarışını kaybetti mi?

Son düzenleme:
Bu kadar az satan konsoldan vazgeçilmesi mi yer yerinden oynatacak? Switch kadar satsa neyse.

Xbox 360 varken oynamıştım, çok kötüydü.
Ben de Xbox kullandığım dönemde kuzenimle Online Co-op oynamıştım öyle kötü bir oyundu ki oyunun kötülüğüne gülmekten hastanelik olucaktık. Şüphesiz hayatımda oynadığım en kötü oyundur.

Xbox Series S sahibiyim. F/P bir cihaz olduğunu düşünüyorum ancak PS gibi exclusive oyunlar çıkartmaması büyük problem. PS'de GoW'dan tut Ghost of Tsushima'ya kadar bir sürü exclusive oyun varken Xbox cephesi bunlara hala cevap veremedi.

Ben de Xbox kullandığım dönemde kuzenimle Online Co-op oynamıştım öyle kötü bir oyundu ki oyunun kötülüğüne gülmekten hastanelik olucaktık. Şüphesiz hayatımda oynadığım en kötü oyundur.
Zaten o çöpten sonra Xbox'tan hayır gelmedi, üzerine lanet çöktü, her nesil kan kaybı artarak devam etti. Gelinen nokta ise son Xbox konsol nesli. Hepsi Too Human ucubesi, garabeti yüzünden 😄

Zaten o çöpten sonra Xbox'tan hayır gelmedi, üzerine lanet çöktü, her nesil kan kaybı artarak devam etti. Gelinen nokta ise son Xbox konsol nesli. Hepsi Too Human ucubesi, garabeti yüzünden 😄
Crackdown leşlerini de unutmamak lazım 😀 hayatımda oynadığım en iyi oyunlar PlayStation yapımıyken hayatımda oynadığım en kötü oyunlar Xbox yapımı oldu arada böyle bir fark var.

Son düzenleme:
Crackdown leşlerini de unutmamak lazım 😀 hayatımda oynadığım en iyi oyunlar PlayStation yapımıyken hayatımda oynadığım en kötü oyunlar Xbox yapımı oldu arada böyle bir fark var.
Sana şunu diyim Hocam, single'ı için diyorum, online'ını oynamadım, Halo 3'ün adını Zalo 3 yap, multiplatform olsun, alacağı puan 6 en fazla.

Sana şunu diyim Hocam, single'ı için diyorum, online'ını oynamadım, Halo 3'ün adını Zalo 3 yap, multiplatform olsun, alacağı puan 6 en fazla.
Biraz aşırı taraflı bir yorum yapmadınız mı acaba?

Halo 3 kullanıcıların sevdiği gibi eleştirmenlerin de iyi puan verdiği bir oyun. Hikayesinin de herkes iyi olduğunu söylüyor eleştirilerinde. Kendim de oynadım zamanında. Hakkını yemeyin oyunun.

1714294761652.png

Ve ayrıca PS'de de exclusive olarak kötü oyun çok. Mesela bu PS4 için:

Sırf bunun da kötü oyunu var diye atmıyorum. Karşılaştırma için atıyorum. Yoksa umurumda değil olması.

Ben bu olaylarda tarafsız yaklaşmayı doğru buluyorum. Her iki konsolu da seviyorum çünkü ikisinin de oyun camiasına kattığı çok güzel oyunlar var. Sırf birini kötü göstermek hoş gelmiyor bana. Her iki konsolun da kötü oyunları var, iyi oyunları var.

Xbox'un son yıllarda konsolunda AAA oyunlar konusunda aşırı bir çabası olmadığı aşikar. Daha yeni yeni büyük oyun şirketlerini bünyesine katmaya başladı. Ve genellikle ABD içinde çok satılıyor. Diğer ülkelere istediği gibi yayılamadı. Özellikle şu an satışlarda daha geride.

Ama sonuç olarak oyunları eğlenmek için oynuyoruz, bir şirketin tarafını tutmak için oynamıyoruz. Her iki platformdan da faydalanın, ikisinin de güzel oyunlarını oynayın. Ama böyle bir yaklaşım çoğu insanda yok. İllaki siyah ve beyaz olmak zorunda maalesef.

Biraz aşırı taraflı bir yorum yapmadınız mı acaba?

Halo 3 kullanıcıların sevdiği gibi eleştirmenlerin de iyi puan verdiği bir oyun. Hikayesinin de herkes iyi olduğunu söylüyor eleştirilerinde. Kendim de oynadım zamanında. Hakkını yemeyin oyunun.

Eki Görüntüle 2180669

Ve ayrıca PS'de de exclusive olarak kötü oyun çok. Mesela bu PS4 için:

Sırf bunun da kötü oyunu var diye atmıyorum. Karşılaştırma için atıyorum. Yoksa umurumda değil olması.

Ben bu olaylarda tarafsız yaklaşmayı doğru buluyorum. Her iki konsolu da seviyorum çünkü ikisinin de oyun camiasına kattığı çok güzel oyunlar var. Sırf birini kötü göstermek hoş gelmiyor bana. Her iki konsolun da kötü oyunları var, iyi oyunları var.

Xbox'un son yıllarda konsolunda AAA oyunlar konusunda aşırı bir çabası olmadığı aşikar. Daha yeni yeni büyük oyun şirketlerini bünyesine katmaya başladı. Ve genellikle ABD içinde çok satılıyor. Diğer ülkelere istediği gibi yayılamadı. Özellikle şu an satışlarda daha geride.

Ama sonuç olarak oyunları eğlenmek için oynuyoruz, bir şirketin tarafını tutmak için oynamıyoruz. Her iki platformdan da faydalanın, ikisinin de güzel oyunlarını oynayın. Ama böyle bir yaklaşım çoğu insanda yok. İllaki siyah ve beyaz olmak zorunda maalesef.
Güçlü pazarlama stratejisi ve konsollarda FPS olayını başlatması, online oynanabilirliği açısından ismi yürüdü. Sözümün arkasındayım Halo 3 çöpününün ismi Zalo 3 olsaydı ve arkasında MS devi olmasaydı, o tırt single moduyla alacağı puan en fazla 6 olurdu. Tekrar ediyorum online'ı için değil bu yorumum.

Güçlü pazarlama stratejisi ve konsollarda FPS olayını başlatması, Online oynanabilirliği açısından ismi yürüdü. Sözümün arkasındayım Halo 3 çöpününün ismi zalo 3 olsaydı ve arkasında ms devi olmasaydı, o tırt Single moduyla alacağı puan en fazla 6 olurdu. Tekrar ediyorum Online'ı için değil bu yorumum.

Online'ı da bayağı kötü. Mekanikler vs. beş para etmiyor. Tek özelliği konsollarda FPS olayını başlatması.

Güçlü pazarlama stratejisi ve konsollarda FPS olayını başlatması, online oynanabilirliği açısından ismi yürüdü. Sözümün arkasındayım Halo 3 çöpünün ismi Zalo 3 olsaydı ve arkasında MS devi olmasaydı, o tırt single moduyla alacağı puan en fazla 6 olurdu. Tekrar ediyorum online'ı için değil bu yorumum.
Sizinle aynı fikirde değilim maalesef. "Çöp" gibi bir kelimeyi de kullandığınız için tartışmanın da bir manası yok.

Oyunun başarısı ortada. Hikayesi de sizin haricinizde çoğu insan tarafından sevildi. Sizin sevmemeniniz normal, herkes her şeyi sevmeyebilir. Bu gayet doğal. Teşekkürler.

Online'ı da bayağı kötü. Mekanikler vs. beş para etmiyor. Tek özelliği konsollarda FPS olayını başlatması.

2007 yılında zaten bir sürü FPS oyunu vardı. Buna örneklerden biri:

Call of Duty® 4: Modern Warfare®

Online'ı da sizin hoşunuza gitmemiş olabilir. 2024 kafasıyla bakıyor da olabilirsiniz Halo 3'e ama bu oyun online'ı için ödül alan bir oyun. Boş yere hiçbir oyuna bu kadar iyi puan verilmez veya ödül verilmez. Hoşunuza gitmemiş olabilir, orası ayrı konu.

Yeni konular

Geri
Yukarı