Çözüldü Xbox Controller PES 2021 tuş ayarları değişmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
9. nesil Xbox Controller kullanıyorum. Standart tuş atamalarıyla sorun yok ancak bir tuşu değiştirdiğimde kol tamamen tepki vermiyor. Sorunsuz olsun diye aldığım Xbox gamepadi almıştım ancak bu sorun çıkardığı 3. oyun oldu. PES 2021'de sorun çıkaracaksa zaten gerisi boş. Kullanan ve tuş atamalarını değiştirebilen var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyunu Steam'den Dualshock 4 ile oynuyorum. Benzer bir sorun yaşadım. PES oyunlarının kendi gamepad ayarlama aracı var, bununla Steam'in kontrolcü ayarı çakışıyor ve sorun çıkarabiliyor. Ben bu sorunu şöyle çözdüm:

Steam>Kütüphane>PES 2021>Sağ Tık>Özellikler>Kontrolcü>Steam Girdisi'ni Devre Dışı Bırak

1620293828180.png
Oyunu Steam'den Dualshock 4 ile oynuyorum. Benzer bir sorun yaşadım. PES oyunlarının kendi gamepad ayarlama aracı var, bununla Steam'in kontrolcü ayarı çakışıyor ve sorun çıkarabiliyor. Ben bu sorunu şöyle çözdüm:

Steam>Kütüphane>PES 2021>Sağ Tık>Özellikler>Kontrolcü>Steam Girdisi'ni Devre Dışı Bırak

1620293828180.png

Çözüm

Eki Görüntüle 1010105
Deneyeceğim.

Geri
Yukarı