Xbox Game Pass fiyatlarına ileride zam gelir mi?

Zam gelme ihtimali var tabii. Yanlış bilmiyorsam 15 dolar gibi bir fiyata satılıyor normalde ve 200₺'ye yakın TL karşılığı olduğunu düşünürsek 45₺ Ultimate Gamepass ücreti bedava kalıyor. Sırf bu yüzden 3 yıllık Gamepass aldım ve devam eden Ultimate aboneliğimin bitmesini bekliyorum (15 Şubatta bitiyor) ve biter bitmez aldığım 6 aylık kodları aktif edip 3 yıl boyunca bir daha abonelik ücreti ödemeyeceğim.

Bu şekilde 3 yıllık alırsanız aylık 21₺'ye denk geliyor bu arada, aradaki 24₺'lik fiyat farkıyla da Ubisoft'un aboneliği güzel olursa ve fiyatı uçuk olmazsa onu alırım herhalde. Bu arada Series S sahibiyim o yüzden Gamepass Ultimate alıyorum ama PC'de oynasaydım da yine Ultimate avantajları için 3 yıllık alırdım.
6 aylık standart Gamepass paketi 119₺'ye denk geliyor, bunu toplamda 6 kere alınca ve aktif edince en sonra 1 kere 45₺'lik Ultimate alıyorsunuz ve tüm aboneliğiniz Ultimate sürüme yükseliyor. Kısacası tek seferde ödeyeceğiniz tutar 119₺x6: 714₺ ve artı olarak 1x45₺ Ultimate yani toplamda 759₺ ödeyip 3 yıl her ay ödeyince 1620₺ ödemekten kurtuluyorsunuz.

Zam gelme ihtimali var tabii. Yanlış bilmiyorsam 15 dolar gibi bir fiyata satılıyor normalde ve 200₺'ye yakın TL karşılığı olduğunu düşünürsek 45₺ Ultimate Game Pass ücreti bedava kalıyor. Sırf bu yüzden 3 yıllık Game Pass aldım ve devam eden Ultimate aboneliğimin bitmesini bekliyorum (15 şubatta bitiyor) ve biter bitmez aldığım 6 aylık kodları aktif edip 3 yıl boyunca bir daha abonelik ücreti ödemeyeceğim.

Bu şekilde 3 yıllık alırsanız aylık 21₺'ye denk geliyor bu arada, aradaki 24₺'lik fiyat farkıyla da Ubisoft'un aboneliği güzel olursa ve fiyatı uçuk olmazsa onu alırım herhalde. Bu arada Series S sahibiyim o yüzden Game Pass Ultimate alıyorum ama PC'de oynasaydım da yine Ultimate avantajları için 3 yıllık alırdım.
6 aylık standart Game Pass paketi 119₺'ye denk geliyor, bunu toplamda 6 kere alınca ve aktif edince en sonra 1 kere 45₺'lik Ultimate alıyorsunuz ve tüm aboneliğiniz Ultimate sürüme yükseliyor. Kısacası tek seferde ödeyeceğiniz tutar 119₺x6: 714₺ ve artı olarak 1x45₺ Ultimate yani toplamda 759₺ ödeyip 3 yıl her ay ödeyince 1620₺ ödemekten kurtuluyorsunuz.

Hocam 6 ay Game Pass 350TL ben yanlış mı anladım yoksa siz 119 tlyemi aldınız nasıl aldınız 119TL'ye?

Microsoft PC mağazasından hediye et seçeneği ile 6 aylık Game Pass standart paketi 119₺'ye alabiliyorsunuz. Vereceğim linkteki videoda arkadaş detaylıca anlatıyor, bütçeniz müsaitse özellikle bu dönmede almak mantıklı. Bir zam gelse ve Game Pass 80-90₺ olsa açıkçası biraz can sıkar. Dilerseniz bu şekilde videodaki gibi satın alabilirsiniz ancak şöyle bir durum var, eğer mevcut bir aboneliğiniz varsa bitmesi gerekiyor. Bittikten sonra bu kodları üst üste aktif edebiliyorsunuz. Eğer mevcut aboneliğiniz bitmeden yaparsanız da farklı bir aktivasyon şekli yapayım mı diye soruyor ve epey mantıksız, fiyat olarak daha yüksek bir hale geliyor. O yüzden hesabınızda abonelik süreniz bitince (yinelemeyi kapatın ki tekrar aktif olmasın) bu kodları isterseniz 6 ay, 12 ay, artık ne kadarına bütçeniz el verirse yapabilirsiniz. Şöyle bir durum daha var, mesela 2 yıllık aldınız ve 2 ay sonra üstüne eklemek istediniz diyelim. Bu durumda uzatma yapamıyorsunuz, ilk başta ona göre karar verip Ultimate çevirdikten sonra aboneliğiniz bitince ancak tekrar aynı yöntemi engellemezlerse yapabilirsiniz. Bu yöntem engellenirse de normal herkesin yaptığı gibi aylık abonelik ile devam edebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
@bazzinga konu dışı mesaj yazıyorum kusura bakmayın şu an Xbox Game Pass üzerinden GTA 5 oynanıyor mu internette bir yerde oynanıyor bir yerde oynanmıyor diyor.

@bazzinga konu dışı mesaj yazıyorum kusura bakmayın şu an Xbox Game Pass üzerinden GTA 5 oynanıyor mu internette bir yerde oynanıyor bir yerde oynanmıyor diyor.
Şu an Gamepass sisteminde GTA 5 yok. Daha önce gelmişti sanırım ama belli bir süreydi sanırım, o yüzden bazı yerlerde var bazı yerlerde yok denilmiştir.

Zam gelme ihtimali var tabii. Yanlış bilmiyorsam 15 dolar gibi bir fiyata satılıyor normalde ve 200₺'ye yakın TL karşılığı olduğunu düşünürsek 45₺ Ultimate Gamepass ücreti bedava kalıyor. Sırf bu yüzden 3 yıllık Gamepass aldım ve devam eden Ultimate aboneliğimin bitmesini bekliyorum (15 Şubatta bitiyor) ve biter bitmez aldığım 6 aylık kodları aktif edip 3 yıl boyunca bir daha abonelik ücreti ödemeyeceğim.

Bu şekilde 3 yıllık alırsanız aylık 21₺'ye denk geliyor bu arada, aradaki 24₺'lik fiyat farkıyla da Ubisoft'un aboneliği güzel olursa ve fiyatı uçuk olmazsa onu alırım herhalde. Bu arada Series S sahibiyim o yüzden Gamepass Ultimate alıyorum ama PC'de oynasaydım da yine Ultimate avantajları için 3 yıllık alırdım.
6 aylık standart Gamepass paketi 119₺'ye denk geliyor, bunu toplamda 6 kere alınca ve aktif edince en sonra 1 kere 45₺'lik Ultimate alıyorsunuz ve tüm aboneliğiniz Ultimate sürüme yükseliyor. Kısacası tek seferde ödeyeceğiniz tutar 119₺x6: 714₺ ve artı olarak 1x45₺ Ultimate yani toplamda 759₺ ödeyip 3 yıl her ay ödeyince 1620₺ ödemekten kurtuluyorsunuz.

Bunu bir de kardeşlikle kullansanız onun da yarı fiyatı oluyor. Ben 3 yıllık Gamepass Ultimate üyeliğini 580 TL'ye almıştım 10 ay önce, tek hakkını ise P2 olarak sattım. Yani 290 TL 3 yıl/ aylık 8 TL gibi komik bir maliyeti var bana. 45 TL aylık üyeliğin zamlanması da çok olası. Şu an Sony tarafında PS Plus için dolar kuru 4 , oyun fiyatları için 10. Onların daha da arttırmamasının nedeni biraz da Microsoft Türkiye. Yoksa Sony en ucuz ürünlerini Türkiyede satıyor neredeyse. Microsoft serbest bıraktığı anda Sony'i de tetikleyecek bu durum ve bir noktada mecburlar zaten buna.

Yeni konular

Geri
Yukarı