Xbox Game Pass mantıklı mı?

Neden oynamayayım? Reklam peşinde misiniz anlamadım?
Hayır, niye reklam peşinde olayım. Yani düz hikayeli oyunu niye bi' daha oynarsınız onu anlamadım. Okuduğunuz kitabı bi' daha okuyor musunuz? Tabi ki sizin kararınız ama aynı şeyi çok yapmak kullanmak yerine bi' çok şeyi az kullanmak yeterli gibi daha çok deneyim olur.

Son düzenleme:
Hayır niye reklam peşinde olayım. Yani düz hikayeli oyunu niye bi' daha oynarsınız onu anlamadım. Okuduğunuz kitabı bi' daha okuyor musunuz? Tabi ki sizin kararınız ama aynı şeyi çok yapmak kullanmak yerine bi' çok şeyi az kullanmak yeterli gibi daha çok deneyim olur.
Okuduğum bir kitabı tekrar okuyorum. Ya da bir bölümünü açıp okuyorum. Sevdiğim bir oyun serisini yıllar sonra en baştan oynuyorum. Bunu çoğu insan da yapıyor. Sen yapmıyorsun diye deneyimsizlik olmuyor. Aynı şeyi defalarca yapmak deneyim edinmenin ne alakası varsa artık.
Neyse.
Karar konu sahibinin. Bana göre gamepass mantıksız bir sistemdir. Satın almaya değil kiralamaya para veriyorsunuz. Sevdiğin oyunu başka bir platformda oynamak istediğinizde tekrar para vereceksiniz. Mesela Steam ya da Epic Games gibi. Paran varsa satın al ömür boyu senin olsun üyelik derdin olmasın. Paran yoksa illa oynayacağım oyunu bitirip köşeye atacağım yüzüne bakmam bir daha dersen o zaman gamepass al.

Almıyorum. Fanboyluk yapmayın.
Evet kanka fanboyum nerden bildin ya? Bu arada bu iki kere oynama muhabbeti ile ilgili bir şey söyleyeceğim. O zaman Netflix aboneliği de almayalım, Spotify'da almayalım. Sonuçta abonelik yenilemezsen ikinci kez o filmi izleyemiyor, o şarkıyı dinleyemiyorsun. Hadi hep birlikte Blue-Ray disk veya müzik kasedi alalım. Mükemmel fikir değil mi?

Evet kanka fanboyum nerden bildin ya? Bu arada bu iki kere oynama muhabbeti ile ilgili bir şey söyleyeceğim. O zaman Netflix aboneliği de almayalım, Spotify'da almayalım. Sonuçta abonelik yenilemezsen ikinci kez o filmi izleyemiyor, o şarkıyı dinleyemiyorsun. Hadi hep birlikte Blue-Ray disk veya müzik kasedi alalım. Mükemmel fikir değil mi?
Gamepass' i savunacağım diye bula bula bu örnekleri mi buldun? 😄
Müziği youtube üzerinden dinliyorum istediğim film varsa Google tarayıcısına yazmam yetiyor. Bunun haricinde TV ile de işim olmaz.
Biraz daha mantıklı cevaplarla gelin.
Bu arada hitap kısmına da dikkat et.

Bence oynayacağınız oyunları belirledikten sonra mantıklı.

Mesela bir oyun oluyor kendisine "X" diyelim
X oyunu Steam'de 150 TL indirimle 70 TL oluyor, ama bu oyun 15 saatte bitiyor.
X oyunu Game Pass'de ise 1 ay içinde 15 saat oynadıktan sonra yapacak pek bir şeyiniz kalmıyorsa başka oyunlara da bakma fırsatınız olur.

Gamepass' i savunacağım diye bula bula bu örnekleri mi buldun? 😄
Müziği youtube üzerinden dinliyorum istediğim film varsa Google tarayıcısına yazmam yetiyor. Bunun haricinde TV ile de işim olmaz.
Biraz daha mantıklı cevaplarla gelin.
"Google tarayıcısına yazmam gerekiyor." diyorsun. Ona bakılırsa oyun oynamak için de tarayıcıya yazıp korsan bir şekilde oynayabilirsin. Hem de ne örnek vermemi isterdin? Saydığım bütün örnekler abonelik servisleridir. Yani elma ile köpek gibi alakasız örnekler değiller. Komedi resmen.
"Kanka" kelimesine mi takıldın?
1623880573051.png

Hayır yani asla anlamıyorum. Bu devirde 30TL gibi bir ücrete iyi bir hizmet iyi hizmet veren ve içinde EA Play servisin, neredeyse bütün Bethesda oyunlarının, bütün Xbox oyunlarının bulunduğu servisin hater'lığı neden yapılır?

Son düzenleme:
Alırsam normal sürümünü alacağım. Yani aylık 30 TL vereceğim fakat oyunlar asla benim olmayacak. Bir türlü bu olaya ısınamıyorum, sanki boş yere para veriyormuşum gibime geliyor.

Çoğu oyun için mantıklı, alırsın 1 ay içinde bitirirsin çok rahat birkaç tane oyunu. Sürekli Online olarak oynacağın bir oyun varsa içlerinde oyunu satın alabilirsin ama hikayeli offline oyunlar için Game Pass mantıklı bir seçim olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı