Çözüldü Xbox Game Pass, yeterli alan olmasına rağmen oyun yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hielah

Kilopat
Sosyal Tayfı
35 GB'lık bir oyun yükleyecektim fakat 95 GB yer olmasına rağmen yüklenmiyor ve benden klasör seçmemi istiyor. Herhangi bir klasor seçtim olmadı, kendim de oluşturdum olmadı. Oyunu D'ye yüklemeye çalışıyorum bu arada.

ggg.png

Bu şekilde görünüyor.

Bir klasör seçip veya oluşturup denediğimde ise böyle.

nvnbn.png

"Set it as your" diye başlayan kısımdan kaydedilenleri C'den D'ye veya başka bir diske değiştirmeyi denediğimde ise error aldım.

Game Pass'e hiç hakim birim değilim. Yeni yeni kullanmaya başladım diyebilirim.

Game Pass'de D ye yükleme yapmaya çalışırken ben de böyle bir hata almıştım sonrasında oyunu C ye sorunsuz şekilde yükledim mümkünse C ye yüklemeyi dene.

Bazı oyunlarda sadece varsayılan konuma indirmene izin verir. Bu konumu da değiştirmek için Windows ayarlarına gelip depolama kısmında uygulamaların yükleneceği konumu D diskine çekersen sorunun çözülebilir. Eğer çözülmez ise PC reset at.

1659565966647.png

Mesela bu oyun.

1659566033928.png

Xbox uygulamasının için de de böyle bir seçenek var burayı da yapın.

Xbox uygulamasının için de kini deneyin.
Onu da denedim, işe yaramadı.

D diskinde eski Game Pass'ten kalma iki klasör vardı. Onları Uncloker ile silip "XboxGames" adında klasör oluşturdum ve oyunumu indirmeye başlayabildim. Sorun çözüldü yani :)

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı