Xbox gamepad garanti süresi 1 yıl gözüküyor

Buradan bu konuyla alakalı bir arkadaş okursa diye bilgilendireyim. Sadece Xbox kolu alınca garantisi 90 gün oluyormuş bize gene şansımızdan 1 yıl denk geldi. 2022 Ocaktan önce alınan Kollar 2 yıl olabiliyormuş. Microsoft'ta ümidi kesmiş Türkiye'den ekonomi yüzünden. Müşteri hizmetlerindeki arkadaş böyle söyledi.

Buradan bu konuyla alakalı bir arkadaş okursa diye bilgilendireyim. Sadece Xbox kolu alınca garantisi 90 gün oluyormuş bize gene şansımızdan 1 yıl denk geldi. 2022 Ocaktan önce alınan kollar 2 yıl olabiliyormuş. Microsoft'ta ümidi kesmiş Türkiye'den ekonomi yüzünden. Müşteri hizmetlerindeki arkadaş böyle söyledi.

Hocam konuyu hortlatıyorum ama ben de Amazon Germany'den Xbox 9.nesil kol almayı düşünüyordum. Garantiden emin olmak için Microsoft'u aradım ancak TR'den veya yurt dışından olması fark etmez garanti süresi 90 gündür cevabını aldım. Ancak diğer forumlarda da bunun mevzuata aykırı olduğunu söylüyorlar. Microsoft böyle bir şey yapabilir mi gerçekten? Bahsi geçen yasada garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren 2 yıldır diyor.

Hocam konuyu hortlatıyorum ama ben de Amazon Germany'den Xbox 9.nesil kol almayı düşünüyordum. Garantiden emin olmak için Microsoft'u aradım ancak TR'den veya yurt dışından olması fark etmez garanti süresi 90 gündür cevabını aldım. Ancak diğer forumlarda da bunun mevzuata aykırı olduğunu söylüyorlar. Microsoft böyle bir şey yapabilir mi gerçekten? Bahsi geçen yasada garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren 2 yıldır diyor.

Hocam normalde 90 günmüş. Ama şansın varsa 1 yıl denk gelebiliyormuş. Yasaya göre 2 yıl olması lazım evet. 1 yıldan sonra bozulursa artık dava açarakmı tamir ettircez ne yapacağız bilmiyorum.

Şu videoda biraz Mesut Çevikte biraz bahsediyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı