Xbox kolları farkları nelerdir?

Burak Çiçek

Hectopat
Daha fazla  
Xbox kontrolcüsü almayı düşünüyorum ama One, One S, kontrolcüleri arasındaki farkı bulamadım. Bir arkadaşımda One kolları PC bağlanmıyor One S ve üzeri modellerin kolları bağlanıyor dedi acaba bu doğru mu?

İlk nesil XONE kolları kablosuz olarak PC'ye bağlanamaz ancak kabloyla bağlanabilir. Kumandanızın kablosuz destekli olduğunu kontrol etmenin en kolay yolu ise xbox logosunun olduğu kısmın konumuna bakmaktır. Eğer bu kısım tetiklerle bir bütünse kablosuz desteği yoktur. Bu kısım ana gövdeye bağlı ise kablosuz desteklidir. Yani One kumandalarının hepsi desteklemiyor diye bir şey yok.

image.png

One kollarını kablosuz kullanacaksanız pahalı bir wireless adaptör gerekiyor. One S kolu alacaksanız da basit bir Bluetooth adaptör ile veya laptop ise kendi Bluetooth'u üzerinden bağlanabilirsiniz.

@Shum Kablosuz desteği var iki modelin de. One versiyonda Bluetooth desteği yok. Kendine özel wireless adaptöre ihtiyaç duyuyor. One S ise Bluetooth ve kendi özel kablosuz cihazı ile haberleşebiliyor. One ile One S versiyonun farkı budur.

Son düzenleme:
One kollarını kablosuz kullanacaksanız pahalı bir wireless adaptör gerekiyor. One S kolu alacaksanız da basit bir Bluetooth adaptör ile veya laptop ise kendi Bluetooth'u üzerinden bağlanabilirsiniz.

@Shum Kablosuz desteği var iki modelin de. One versiyonda Bluetooth desteği yok. Kendine özel wireless adaptöre ihtiyaç duyuyor. One S ise Bluetooth ve kendi özel kablosuz cihazı ile haberleşebiliyor. One ile One S versiyonun farkı budur.

En basit anlatım aşağıdaki görsel olacaktır hocam. Sanırım ikimiz de aynı şeyi anlatıyoruz ama ikna olamıyoruz. Görselde üstteki kontrolcü kablosuz bağlantı için "dongle" gerektirir, yani bluetooth yoktur, alttaki kontrolcü ise bluetooth bnağlantısına sahiptir.

xbox2.png

En basit anlatım aşağıdaki görsel olacaktır hocam. Sanırım ikimiz de aynı şeyi anlatıyoruz ama ikna olamıyoruz. Görselde üstteki kontrolcü kablosuz bağlantı için "dongle" gerektirir, yani bluetooth yoktur, alttaki kontrolcü ise bluetooth bağlantısına sahiptir.

Eki Görüntüle 866024
Benim ikna olmama gerek yok hocam. Kullandığım ürünü ben açıkça anlattım zaten. Siz üzgün attınız diye etiketleyip tekrar anlattım durumu. :)

Geri
Yukarı