Xbox kolu mu PlayStation kolu mu?

EnesUlts23

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben bilgisayarda kullanmak üzere bir gamepad alacağım fakat kararsız kaldım. Çoğu kişi uyum konusunda problemsiz olduğu için Xbox kolunu öneriyor. Ancak yaklaşık 200 TL fazla PlayStation 5 kolundan ve DS5 kolu bilgisayarda çok iyi olduğu özellikleri sergileyemiyormuş. PlayStation kolu alırsam bilgisayara bağlamada (kablosuz) veya oyunların gamepad olarak görme konusunda sıkıntı çeker miyim? Xbox kolunu denedim gayet rahattı. DS5 kolunu deneyemedim ama tuşların yerinden rahatsız olacağımı sanmıyorum. Verdiğim paraya değecek bir kol istiyorum. Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Not: Amazondan alacağım. Diğer şirketlere çok güvenmiyorum kargolama açısından.

Ben bilgisayarda kullanmak üzere bir gamepad alacağım fakat kararsız kaldım. Çoğu kişi uyum konusunda problemsiz olduğu için Xbox kolunu öneriyor. Ancak yaklaşık 200 TL fazla PlayStation 5 kolundan ve DS5 kolu bilgisayarda çok iyi olduğu özellikleri sergileyemiyormuş. PlayStation kolu alırsam bilgisayara bağlamada (kablosuz) veya oyunların gamepad olarak görme konusunda sıkıntı çeker miyim? Xbox kolunu denedim gayet rahattı. DS5 kolunu deneyemedim ama tuşların yerinden rahatsız olacağımı sanmıyorum. Verdiğim paraya değecek bir kol istiyorum. Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Not: Amazondan alacağım. Diğer şirketlere çok güvenmiyorum kargolama açısından.
3300 TL'ye Xbox Series S almıştım çıkan kolu bilgisayarda da kullanıyorum baya iyi. hayatımda aldığım en f/p ürün galiba

PlayStation kolu emülatöre ihtiyaç duyuyor ve bu emülatör belki bazı oyunlarla uyumlu olmayabilir ya da sorunlar çıkartabilir. O yüzden ben Xbox önerirdim

Not: Amazon'dan alacağım. Diğer şirketlere çok güvenmiyorum kargolama açısından.

Rocket League oyuncusuyum iki kolum var Xbox One S Controller ve DualShock4(PS4kolu) ilk başta PS4 kolunu aldım çok hype olduğundan sonrasında denemek için almıştım Xbox'u ve aşırı rahat geldi PS4 kolu elime küçük geliyordu ve daha konforsuz gelmeye başladı Xbox'un kolları aşırı iyi cidden tavsiye ediyorum.
PlayStation kolu emülatöre ihtiyaç duyuyor ve bu emülatör belki bazı oyunlarla uyumlu olmayabilir ya da sorunlar çıkartabilir. O yüzden ben Xbox önerirdim
Emilatör'e ihtiyaç duymuyor eğer kol çakma orijinal değilse

Zaten bende Xbox almak istiyorum ama arada 200 tl gibi bir fark olunca Playstation5 koluna da yöneldim biraz
DS4 emülatörüne ihtiyaç duymuyor mu ya nasıl bağlanıyor bilgisayara

Yanlışım yoksa Steam destekliyormuş PlayStation kolunu diğer oyunlar için kolu Xbox olarak gösteren uygulamalar lazımmış.

Hangi oyunu oynadığına bağlı,competitive FPS oynuyorsan DS4 veya Dualsense,diğer oyunlar için xbox.

Çakma DS4 kontrolcüleri bilgisayara kendini Xbox HID aygıt olarak tanıttıkları için emülatör kullanmanıza gerek olmuyor.

Rahat ve ergonomik olması sebebiyle ben Xbox grubu kontrolcüleri öneririm. Uyumsuzluk vs konuları başka bir sorunun konusu. Zira uyum işletim sistemi dışında oyunun geliştirici ekibiyle de alakalı bir durum.

Mağazaya gidin, açıkta varsa iki kolu da karşılaştırın ergonomik olarak. Hangisi ergonomik gelirse onu tercih edin derim.

Geri
Yukarı