Xbox konsolu açıldığında monitör otomatik açılmıyor

Northress

Femtopat
Daha fazla  
Bunun bir çözümü var mı yoksa illaki monitörü uyku modunda mı bırakmam gerekli ayrıca uyku modu monitöre zarar verir mi?

Bunun bir çözümü var mı yoksa illaki monitörü uyku modunda mı bırakmam gerekli ayrıca uyku modu monitöre zarar verir mi?
Monitörünüzde veya televizyonunuzda hdmi-cec özelliği varsa;
Profil ve sistem > Ayarlar > Genel > TV ve görüntü > TV ve A/V güç seçenekleri
Şu konumları takip edip hdmi-cec ayarından konsol açılınca ekran otomatik açılsın, kapasın vs. seçeneklerinden işaretlicen hangisini istiyosan hocam.

Monitörünüzde veya televizyonunuzda HDMI-cec özelliği varsa;
Profil ve sistem > ayarlar > genel > TV ve görüntü > TV ve a/v güç seçenekleri.
Şu konumları takip edip HDMI-cec ayarından konsol açılınca ekran otomatik açılsın, kapasın vs. seçeneklerinden işaretlicen hangisini istiyorsan hocam.

Hocam işaretledim işte konsol açıldığında diğer cihazlar açılsın, konsol kapandığında diğer cihazlar kapansın diye ama monitör kapanmak yerine uyku moduna geçiyor bu monitöre zarar verir mi? Herhangi bir sakıncası olur mu?

Hocam işaretledim işte konsol açıldığında diğer cihazlar açılsın, konsol kapandığında diğer cihazlar kapansın diye ama monitör kapanmak yerine uyku moduna geçiyor bu monitöre zarar verir mi? Herhangi bir sakıncası olur mu?
Peki konsol komple kapanıyor mu yoksa o da uyku modunda mı kalıyor ?
Yani hangisi seçili hocam. Belki onun bir etkisi vardır.
Yani elbette çok uzun vadede bir etkisi vardır sürekli uyku modunda kalmasının veya mesela uyku modunda olduğunu unutup direk fişi çekince falan ama çok detaylı bilgim yok bu konuda maalesef.

Peki konsol komple kapanıyor mu yoksa o da uyku modunda mı kalıyor?
Yani hangisi seçili hocam. Belki onun bir etkisi vardır.
Yani elbette çok uzun vadede bir etkisi vardır sürekli uyku modunda kalmasının veya mesela uyku modunda olduğunu unutup direk fişi çekince falan ama çok detaylı bilgim yok bu konuda maalesef.

Konsol normal de de tam kapanıyordu yani komple kapanıyordu hiç uyku moduna almadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı