Xbox One almak yeterli mi?

SiLaH

Centipat
Daha fazla  
Bir Xbox konsolu almayı düşünüyorum. Konsollar hakkında pek bilgi sahibi değilim. Hoş karşılarsanız sevinirim. Şimdi, normal Xbox One alırsam oyunlar en güncel seviyede mi olacak?
Bilgisayardan aldığım oyunlar konsola gelecek mi? Oyunlara güncelleme gelince konsola da gelecek mi? Konsolda multiplayer oyunlarda arkadaşımın bilgisayarına bağlanıp çoklu oynayabilecek miyim? Bunlardan herhangi bir eksik yoksa Xbox One alacağım. Peki, Xbox One S daha güçlü bir cihaz herhalde. Xbox One S all digital diye bir şey var, all digital olmaması benim tüm oyunları Xbox hesabımdan alıp oynamama engel değil değil mi?

Hayır hocam güncel olmayacak One S bu yılın ardından AAA oyunları açmayacak FIFA 25 falan gelir onlarda diğer konsollar gibi değil daha kötü versiyonları.

Bir Xbox konsolu almayı düşünüyorum. Konsollar hakkında pek bilgi sahibi değilim. Hoş karşılarsanız sevinirim. Şimdi, normal Xbox One alırsam oyunlar en güncel seviyede mi olacak?
Bilgisayardan aldığım oyunlar konsola gelecek mi? Oyunlara güncelleme gelince konsola da gelecek mi? Konsolda multiplayer oyunlarda arkadaşımın bilgisayarına bağlanıp çoklu oynayabilecek miyim? Bunlardan herhangi bir eksik yoksa Xbox One alacağım. Peki, Xbox One S daha güçlü bir cihaz herhalde. Xbox One S all Digital diye bir şey var, all Digital olmaması benim tüm oyunları Xbox hesabımdan alıp oynamama engel değil değil mi?

Xbox One S düşük bütçeli, Xbox One X yüksek bütçeli konsol.
PC oyunları ile konsol farklı. Ayrıca satın alman gerek.
Xbox kullanan arkadaşlarınla multi oynayabilirsin.
Digital versiyon CD ile kullanılmıyor.

En günceli Xbox Series X ve Xbox Series S. Ben S almanizi öneririm fiyati daha uygun çünkü ama bütçeniz varsa X alinmali. Hayir konsollarin ayri kütüphaneleri olur bilgisayardakiler gelmez.

Bilgisayardan aldığım oyunlar konsola gelecek mi? Oyunlara güncelleme gelince konsola da gelecek mi? Konsolda multiplayer oyunlarda arkadaşımın bilgisayarına bağlanıp çoklu oynayabilecek miyim? Bunlardan herhangi bir eksik yoksa Xbox One alacağım. Peki, Xbox One S daha güçlü bir cihaz herhalde. Xbox One S all digital diye bir şey var, all digital olmaması benim tüm oyunları Xbox hesabımdan alıp oynamama engel değil değil mi?
Xbox One eski bir cihaz oyunlar en güncel seviye olmayacak. Güncel istiyorsanız Series S veya Series X Alın. Ayrıca arkadaşlarınızla bilgisayardan oynayamazsınız sadece xbox kullanıcıları ile oynayabilirsiniz. Bu arada Xbox One X, One S'den daha iyi

Yani illa birkaç güncel oyun çıkacaktir ama hepsi değil şahsen One S çok iyi bir cihaz bende var ama yeni nesil her oyunu oynayamazsin oynaşan bile istediğin seviyeyi vermez.

1. En güncel seviyede çıkacak. (Yeni AAA oyunları düşük ayarda oynarsınız veya oynayamazsınız(
2. Sadece Microsoft hesabınızdan aldığınız oyunları oynayabilirsiniz.
3. Gelecek ama cihaz biraz eski konumda 2-3 seneye cortlayabilir.
4. Arkadaşının bilgisayara bağlanma derken kendi monitörlerinizden ayrı ayrı oynayacaksınız ama aynı sunucuda oynamadan bahsediyorsanız oynayabilirsiniz (çevrimiçi oynamak için Xbox live Gold lazım)
5. Xbox One dediğiniz serinin adı. One S ve One X olarak ikiye ayrılır. One X diğerinden daha üstündür. All digital denilen şey de CD yuvasının olmaması yani oyunları sadece Store'den veya Game Pass'ten oynayabilecek olmanızdır.

(Series S önerimdir.)

Konsol olarak en güncel konsolu almanı öneririm. Microsoft güçlü olarak Xbox Series X ve düşük bütçe için Xbox Series S çıkarmıştı. Bahsettiğin One ve One S serisi çok eskide kaldı. Bilgisayar için aldığın oyunları Xbox Play Anyway sistemi ile oynayabilirsin. Ancak bu sistem dahilinde bunu yapabilirsin. En son Series S depolama alanı konusunda çok eleştiriliyordu ancak son seri çıkacak olan Series S ler daha yüksek depolama ile gelecek deniyordu. Bunun dışında oyunlar çoğunlukla yeni nesil konsollara göre yapılır. Yani One S alırsan eski oyunları oynayabilirsin sadece ki bu da anlamsız olur. Bu sebeplerden dolayı bütçen varsa Xbox Series X yoksa Series S almanı öneririm. Gamepass de alırsan her ay 120,99 TL ye hem pc de hem konsolda geçerli aylık yenilenen oyun havuzundan oyun oynayabilirsin.

Geri
Yukarı