Xbox One birden kapandı ve adaptör kırmızı ışık veriyor

Daha fazla  
Merhaba. Konsolu masamın altına koydum, uzatma kabloya taktım, tam 4 saat FH5 indiriyordu ki bir anda kapandı ve açılmadı. Video ektedir, kaç lira tutar, nasıl düzelir?

Video

Merhaba. Konsolu masamın altına koydum, uzatma kabloya taktım, tam 4 saat FH5 indiriyordu ki bir anda kapandı ve açılmadı. Video ektedir, kaç lira tutar, nasıl düzelir?

Video

Merhaba,

Endişenizi anlıyorum. Konsolunuzun aniden kapanması ve açılmaması can sıkıcı bir durum. Sorunu çözmek için size yardımcı olmak isterim.

Öncelikle sakin olmanızı ve panik yapmamanızı rica ediyorum. Sorunu daha iyi anlayabilmem için bana biraz daha bilgi verebilir misiniz?

Konsolunuzun modelini ve seri numarasını biliyor musunuz?
Konsol ne kadar süredir sizde?
Daha önce herhangi bir sorun yaşadınız mı?
Konsolun garantisi var mı?
Konsolun açılmıyor ilk defa mı oluyor?
Konsolun fişi prize takılı mı?
Farklı bir prizde denediniz mi?
Konsolun güç kablosunda herhangi bir hasar var mı?
Konsolun fanları çalışıyor mu?
Konsoldan herhangi bir ses geliyor mu?
Bu bilgileri vermeniz halinde sorunun kaynağını daha iyi teşhis edebilir ve size daha net çözümler sunabilirim.

Ayrıca, forumda benzer sorun yaşayan kişiler olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu sayede sorunun çözümü için daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Sorununuzun çözülmesi dileğiyle.

Son düzenleme:
Bizde de elektrik kesildiği zaman olmuştu bu şekilde. Garantisi vardı yolladık yapıldı. Bizde adaptörü bozulmuştu ama sizde aynı durum olmayabilir.

Yeni adaptör aldım olmadı.

Merhaba,

Endişenizi anlıyorum. Konsolunuzun aniden kapanması ve açılmaması can sıkıcı bir durum. Sorunu çözmek için size yardımcı olmak isterim.

Öncelikle sakin olmanızı ve panik yapmamanızı rica ediyorum. Sorunu daha iyi anlayabilmem için bana biraz daha bilgi verebilir misiniz?

Bu bilgileri vermeniz halinde sorunun kaynağını daha iyi teşhis edebilir ve size daha net çözümler sunabilirim.

Ayrıca, forumda benzer sorun yaşayan kişiler olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu sayede sorunun çözümü için daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Saygılarımla,

Merhaba,

Saygılarımla,
Hemen cevaplıyorum

Merhaba,

Saygılarımla,

1.evet biliyorum eke attım.
2.hayır
3.hayır
4.hayır garantisi bitti.
5.ilk defa oluyor.
6.evet takılı 2 adaptör ile denedim 1'i yanmıştı yenisi ile denediğimde kırmızı ışık verdi.
7.evet defalarca.
8.hayır hiçbir hasar yok.
9.hayır ama adaptörün takarken çalışıyor. Xbox'a taktığımda kırmızı ışık veriyor. Açmaya çalışıyorum adaptör ilk yeşil oluyor hemen fan çalışmadan kırmızı ışık veriyor.
10.evet güç tuşuna bastığımda açılma sesi geliyor.

Hemen cevaplıyorum

2.hayır
3.hayır
4.hayır garantisi bitti.
5.ilk defa oluyor.
6.evet takılı 2 adaptör ile denedim 1'i yanmıştı yenisi ile denediğimde kırmızı ışık verdi.
7.evet defalarca.
9.hayır ama adaptörün takarken çalışıyor. Xbox'a taktığımda kırmızı ışık veriyor. Açmaya çalışıyorum adaptör ilk yeşil oluyor hemen fan çalışmadan kırmızı ışık veriyor.
Burada

Dosya Ekleri

• 20240410_154002.jpg
    20240410_154002.jpg
    59,2 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Hemen cevaplıyorum.

2.hayır
3.hayır
4.hayır garantisi bitti.
5.ilk defa oluyor.
7.evet defalarca.

Burada.

Merhaba,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bu bilgiler ışığında sorunun kaynağını daha iyi teşhis edebiliyorum.

Sorun muhtemelen güç kaynağından kaynaklanıyor. Adaptörünüz yanmış ve yeni adaptörle de kırmızı ışık veriyorsa, sorun konsolun güç girişinde veya anakartında olabilir.

Sorunu çözmek için şu adımları deneyebilirsiniz:

Farklı bir adaptör deneyin. Mümkünse, aynı model ve voltajda bir adaptör ödünç alıp deneyin.

Güç kablosunu kontrol edin. Güç kablosunda herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin. Hasarlıysa, yeni bir kablo satın alın.

Konsolun güç girişini kontrol edin. Güç girişinde herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin. Hasarlıysa, konsolu yetkili servise götürmeniz gerekir.

Konsolu sıfırlayın. Konsolunuzu sıfırlamak, bazı yazılım sorunlarını çözebilir. Konsolunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

Konsolunuzu kapatın ve güç kablosunu çıkarın.
30 saniye bekleyin.
Güç kablosunu tekrar takın ve konsolunuzu açın.
Konsolu güncelleyin. Konsolunuzun en son güncellemelerine sahip olduğundan emin olun. Konsolunuzu güncellemek için şu adımları izleyin:

Konsolunuzun ana ekranında Ayarlar'a gidin.
Sistem'e gidin ve güncellemeler ve Indirmeler'i seçin.
Güncellemeleri kontrol Et'i seçin.
Bu adımları denedikten sonra sorun devam ederse, konsolu yetkili servise götürmeniz gerekir. Yetkili servis sorunun kaynağını teşhis edip gerekli onarımı yapacaktır.

Merhaba,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bu bilgiler ışığında sorunun kaynağını daha iyi teşhis edebiliyorum.

Sorun muhtemelen güç kaynağından kaynaklanıyor. Adaptörünüz yanmış ve yeni adaptörle de kırmızı ışık veriyorsa, sorun konsolun güç girişinde veya anakartında olabilir.

Sorunu çözmek için şu adımları deneyebilirsiniz:

Farklı bir adaptör deneyin. Mümkünse, aynı model ve voltajda bir adaptör ödünç alıp deneyin.

Güç kablosunu kontrol edin. Güç kablosunda herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin. Hasarlıysa, yeni bir kablo satın alın.

Konsolun güç girişini kontrol edin. Güç girişinde herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin. Hasarlıysa, konsolu yetkili servise götürmeniz gerekir.

Konsolu sıfırlayın. Konsolunuzu sıfırlamak, bazı yazılım sorunlarını çözebilir. Konsolunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

Konsolunuzu kapatın ve güç kablosunu çıkarın.
30 saniye bekleyin.
Güç kablosunu tekrar takın ve konsolunuzu açın.
Konsolu güncelleyin. Konsolunuzun en son güncellemelerine sahip olduğundan emin olun. Konsolunuzu güncellemek için şu adımları izleyin:

Konsolunuzun ana ekranında Ayarlar'a gidin.
Sistem'e gidin ve güncellemeler ve Indirmeler'i seçin.
Güncellemeleri kontrol Et'i seçin.
Bu adımları denedikten sonra sorun devam ederse, konsolu yetkili servise götürmeniz gerekir. Yetkili servis sorunun kaynağını teşhis edip gerekli onarımı yapacaktır.
Konsolun herhangi bir soketinde problem yok hasarlı değil,Güç kaynağı derken konsolun güç ünitesinden mi kaynaklanıyor? Yoksa adaptörden mi?

Konsolun herhangi bir soketinde problem yok hasarlı değil,Güç kaynağı derken konsolun güç ünitesinden mi kaynaklanıyor? Yoksa adaptörden mi?
Hocam arkadaş yapay zekaya sorup cevabı kopyala yapıştır yapıyor. Arkadaşa güvenilir mi bilmem ama yapay zekaya güvenilmez çoğu zaman yanlış bilgiler verir.yada daha kısa yoldan gidip sizde gemini yada chat-gpt 3.5 'e sorabilirsiniz.

Geri
Yukarı