Xbox One Controller PC'de Xbox Olarak Görünmüyor

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Arkadaşlar, başlıkta yazdığı gibi daha önce F710, Dualsense, DualShock 4 vs. bunları kullandım. Her kullandığım gamepad bilgisayar aygıt yöneticisinde sorunsuz şekilde Xbox Controller olarak görünüyordu. Şu an kullandığım Xbox One Controller ise görünmüyor.
Bunu sorgulamamdaki sebep ise Impulse Trigger destekli oyunları açtığımda bu desteği göremiyor oluşum. Bariz bir şekilde gördüğüm 2 oyun var: Forza Horizon 4 ve Forza Motorsport 7. Ben de dedim acaba bağlantıda bir bir sorun var, gamepad sorunsuz çalışıyor ama sanki bir şeyler yanlış gibi hissettim.
Değerli cevaplarınız için teşekkürler. Keyifli Sosyaller.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    7,8 KB · Görüntüleme: 62
  • 2.png
    2.png
    25,7 KB · Görüntüleme: 57
Hocam, kablo ile de deneyin. Bluetooth kaynaklı da olabilir. Güncelleyip de deneyebilirsiniz.

Hocam, kablo ile de deneyin. Bluetooth kaynaklı da olabilir. Güncelleyip de deneyebilirsiniz.
Anladım hocam bir deneyeyim teşekkürler cevap için.
Kablolu bağlayınca Xbox one controller olarak çıktı hocam görev yöneticisinde. bluetooth bağlayınca görev yöneticisin de görünmüyor ama çalışıyor. İşin saçma tarafı benim bilgisayar bluetooth aparatını dongle olarak görüyor kablosuz kulaklık olarak yani.

Son düzenleme:
Anladım hocam. Farklı bir adaptörle deneyebilirsiniz. Ugreen veya TP-Link olabilir. Sonuçta kol sağlam. Önemli olan bu.

Anladım hocam. Farklı bir adaptörle deneyebilirsiniz. Ugreen veya TP-Link olabilir. Sonuçta kol sağlam. Önemli olan bu.
TP-Link kullanıyorum hocam anlamadım valla neden böyle oldu. Yarın güncel bir windows ile format atayım PC ye en iyisi teşekkürler destek için.

İnşallah düzelir hocam. Yazarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı