Xbox One S alınır mı?

furkanayten

Hectopat
Makaleler
1
Evimde PS4, bilgisayar ve G29 var. Bilgisayarı gündelik işler, dizi film izlemek için ve ETS 2 oynamak için kullanıyorum. Kasanın sistemi de çok güncel değil zaten. Bir tane X1S 2TB buldum ve cihaz sadece 2 aylık daha 22 ay garantisi var. Yanında dijital oyunlarla birlikte verdiğini söylüyor ve fiyatı 750 lira. Sırf Forza Horizon 3 için almak istiyorum denebilir aslında. PS3 ve PS4 kullanıyorum senelerdir. Hiç Xbox piyasasına girmedim ve bilgim yok. Artılarını ve eksiklerini belirterek alınır mı yoksa alınmaz mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleyen: Moderatör:
PS4'ünüz varsa lüzumu yok. Halihazırda G29'unuz var iken bilgisayardan alıp oynayabilirsiniz Forza'yı. Şu günlerde zaten Xbox oyunları bilgisayar platformunda var. Xbox'u gereksiz bir masraf olarak görüyorum.

Bilgisayarınız Xbox oyunlarını kaldıracak seviyede değil ise alabilirsiniz. Microsoft bu sene E3 fuarında oyun duyuracaklarını bildirdi.

Öncelikle bilgisayarınız FH3 kaldıracak güçteyse PC üzerinden oynayabilirsiniz. Aksi takdirde bulduğunuz One S'i kaçırmayın, alın derim. Sadece FH3 için bile alınır, sisteminiz desteklemiyorsa ve gelecek Forza oyunları için.

Xbox Live Gold: Kısaca her ay 3 oyun ödül verip kütüphanenize dahil olup "Online" veya diğer adı ile "Multiplayer" oynayabilmeniz için almanız gereken aboneliktir. Yani örnek olarak Forza Horizon 3 satın alıp Online sekmesine girdiğinizde herhangi bir lobiye katılıp veya online yarış oynayamazsınız, Xbox Live Gold üyeliği gerekir. Ayda 29 TL.
Xbox Game Pass: Bildiğim kadarıyla 150'den fazla oyun var. Xbox 360&Xbox One oyunları karışık. Çoğu yeni ve efsane oyunları bulunduruyor. Piyasaya direk çıkan oyunlar bile ekleniyor. Örneğin yakında Sea of Thieves gelecek. Ayda 29 TL. Sayfa linki: Xbox Game Pass | Xbox
EA Access: Origin Access'e benzese de güzel ve değişik Xbox'a özel oyunlar da var. UFC, NBA gibi oyunlar. Battlefield 1, Star Wars:Battlefront gibi competitive yani rekabetçi ve Multiplayer ağırlıklı oyunlar var. Aylık 12 TL, Yıllık 65 TL.
Sayfa linki: EA Access | Xbox One
Xbox Game Share: Bu da yeni keşfettiğim bir şey. Biraz karışık ancak muhteşem bir şey. Örneğin benim Live hesabımda EA Access, Game Pass ve Forza Horizon 3 var. Kız arkadaşım benim hesabım ile kendi Xbox'una giriş yapıp Home Xbox olarak ayarladı. Sonra kendi hesabına tekrar giriş yaptı. EA Access oyunlarını test ettik, onda EA Access üyeliği olmamasına rağmen benimle beraber SW:BF Multiplayer oynayabildi. Benim Forza Horizon 3 oyunuma da erişim sağlayabiliyor örnek olarak.

Öncelikle bilgisayarınız FH3 kaldıracak güçteyse PC üzerinden oynayabilirsiniz. Aksi takdirde bulduğunuz One S'i kaçırmayın, alın derim. Sadece FH3 için bile alınır, sisteminiz desteklemiyorsa ve gelecek Forza oyunları için.

Xbox Live Gold: Kısaca her ay 3 oyun ödül verip kütüphanenize dahil olup "Online" veya diğer adı ile "Multiplayer" oynayabilmeniz için almanız gereken aboneliktir. Yani örnek olarak Forza Horizon 3 satın alıp Online sekmesine girdiğinizde herhangi bir lobiye katılıp veya online yarış oynayamazsınız, Xbox Live Gold üyeliği gerekir. Ayda 29 TL.
Xbox Game Pass: Bildiğim kadarıyla 150'den fazla oyun var. Xbox 360&Xbox One oyunları karışık. Çoğu yeni ve efsane oyunları bulunduruyor. Piyasaya direk çıkan oyunlar bile ekleniyor. Örneğin yakında Sea of Thieves gelecek. Ayda 29 TL. Sayfa linki: Xbox Game Pass | Xbox
EA Access: Origin Access'e benzese de güzel ve değişik Xbox'a özel oyunlar da var. UFC, NBA gibi oyunlar. Battlefield 1, Star Wars:Battlefront gibi competitive yani rekabetçi ve Multiplayer ağırlıklı oyunlar var. Aylık 12 TL, Yıllık 65 TL.
Sayfa linki: EA Access | Xbox One
Xbox Game Share: Bu da yeni keşfettiğim bir şey. Biraz karışık ancak muhteşem bir şey. Örneğin benim Live hesabımda EA Access, Game Pass ve Forza Horizon 3 var. Kız arkadaşım benim hesabım ile kendi Xbox'una giriş yapıp Home Xbox olarak ayarladı. Sonra kendi hesabına tekrar giriş yaptı. EA Access oyunlarını test ettik, onda EA Access üyeliği olmamasına rağmen benimle beraber SW:BF Multiplayer oynayabildi. Benim Forza Horizon 3 oyunuma da erişim sağlayabiliyor örnek olarak.

Çok güzel açıklama yapmışsın sağolasın. Verdiği dijital oyunlar kardeşlik hesabındaymış. Araştırdığım kadarıyla game Pass diye bir olay var. Oyunların keyleri hangi hesapta olursa olsun game pass olan bir hesaptan istediğimiz gibi istediğimiz oyunları oynayabiliyoruz sanırım bu konuda bir bilgin var mı? Yarın bir gün verdiği hesabın şifresi değiştirilebilir sonuçta. Aklımda ps4ü satıp pro almak vardı fakat Ps4ü kız arkadaşım yurtdışından hediye olarak getirdi o yüzden satmak da istemiyorum sonuçta hediye.

Çok güzel açıklama yapmışsın sağolasın. Verdiği dijital oyunlar kardeşlik hesabındaymış. Araştırdığım kadarıyla game Pass diye bir olay var. Oyunların keyleri hangi hesapta olursa olsun game pass olan bir hesaptan istediğimiz gibi istediğimiz oyunları oynayabiliyoruz sanırım bu konuda bir bilgin var mı? Yarın bir gün verdiği hesabın şifresi değiştirilebilir sonuçta. Aklımda ps4ü satıp pro almak vardı fakat Ps4ü kız arkadaşım yurtdışından hediye olarak getirdi o yüzden satmak da istemiyorum sonuçta hediye.

4K TV'niz var ise veya ileriye dönük istiyorsanız One X alın. One S 4K Upscale ve HDR destekli ancak Xbox One X çok daha güçlü ekran kartına sahip ve 4K Native çözünürlükte oynatıyor ve 1080p60FPS destekliyor. Grafik takıntınız yoksa ve bütçe üzerindeyseniz One S alın. Game Pass, EA Access ve bütün dijital oyunlar yukarıda anlattığım Game Share yöntemi ile paylaşabiliyorsunuz. Örnek olarak daha basitleştirmek gerekirse:
A Xbox A Hesabı EA Access, Game Pass ve GTA V oyunu bu hesapta
B Xbox B Hesabı Bu hesapta ise hiç bir şey yok.
A Hesabı ile B Xbox'una giriş yapıp Ev Xbox'u olarak ayarladıktan sonra A Xboxu yani A Hesabında ne var ne yok ise B Xbox'unda da erişime açılıyor. Yani hiç bir oyun, üyelik olmayan B Xbox'u artık EA Access, Game Pass ve GTA V oyunlarına erişim sağlayabiliyor. Ben şu an kız arkadaşımın Xbox'unu ev olarak ayarladım, benim bütün oyunlarıma ve üyeliklerime erişim sağlayabiliyor. Ancak şifre değiştirilmesi vs. durumu hakkında bilgim yok, çok güvendiğiniz kişilerle yapın sadece.

PS4'ünüz varsa lüzumu yok. Halihazırda G29'unuz var iken bilgisayardan alıp oynayabilirsiniz Forza'yı. Şu günlerde zaten Xbox oyunları bilgisayar platformunda var. Xbox'u gereksiz bir masraf olarak görüyorum.
Arkadaş bilgisayarının pek iyi olmadığı söylemiş. Ayrıca dediklerinize katılmıyorum.

SM-A710F cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Pekii aynı anda oynama durumu söz konusu değil dimi? Örnek veriyorum Hesapta ayrıca gold üyeliği var ve multiplay onamak istediğinde tek hesap üzerinden iki cihaz aynı anda açılmıyor?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı