Xbox One S kontrolcüsünde kulaklık çalışmıyor

C. A.Caldazar

Hectopat
Selamlar. 2 gün önce satın aldığım ve bugün elime ulaşan XBOX One S kontrolcüsünün sanırım bir sorunu var o sorun da şöyle ki Xbox One S kontrolcüsü 3.5mm jak girişine sahip kulaklıklar için ve bende de 3.5mm'lik bir telefon kulaklığı var. Takıyorum ama ses gelmiyor, acaba bunun için ayrıca bir driver gerekli mi? İnternetten araştırdığıma göre gerek yok, direk taktığında algılıyormuş ve ses geliyormuş ama bende olmadı. Bu benden kaynaklanan bir sorun mu yoksa gerçekten aldığım gamepad bozuk mu? Bu arada gamepadin başka hiçbir işlevinde sıkıntı yok, her şeyi sapasağlam. Sadece bu sorun kafamı meşgul ediyor. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.

Edit: Dostlar sorunun çözümünü buldum. Belki aynı sorundan muzdarip başka birileri vardır diye yazıyorum: Biraz akıllılık edip de kontrolcünün yanında gelen kullanım kılavuzunu okuduğumda anladım ki; eğer kontrolcüyü wireless ile bağlarsan PC'ye o zaman kulaklığı kontrolcüye takabilirmişsin. Ama eğer bluetooth ile bağlarsan, kulaklığı pc ye takmak zorundasın çünkü bluetooth bağlantısı ile ses iletilmesi imkansızmış. Bir de usb kablo ile bilgisayara bağlarsan da aynı şekilde kontrolcüye kulaklığı takıp kullanabiliyormuşsun. Demek ki neymiş; kullanım kılavuzu okunmalı.

Son düzenleme:
Ben de aynı sorunu yaşıyorum joystick i Bluetooth ile telefona bağlamıştım. Sonrasında wireless ile konsola bağlamaya çalıştım fakat ses gelmedi normalde geliyordu controller a kablo ile bağladığımda Sorun ne olabilir ?

Ben de aynı sorunu yaşıyorum joystick i Bluetooth ile telefona bağlamıştım. Sonrasında wireless ile konsola bağlamaya çalıştım fakat ses gelmedi normalde geliyordu controller a kablo ile bağladığımda Sorun ne olabilir ?

Konuyu hortlatmak gibi olacak biraz ama bluetooth yerine wireless ile bağlarsak sorunun düzeldiğini yazmışsınız. Bunu tam olarak nasıl yaptınız? Xbox kontrolcüsünü bilgisayarıma bluetooth dışında kablosuz şekilde bağlayabileceğim bir yöntem bulamadım yahut internette de araştırdığımda göremedim.

Geri
Yukarı