Xbox One S vs PlayStation 4

can0022

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Plüton
Malum yaz tatili geldi. Bende Xbox 360 vardı sattım artık bir işe yaramaz. Alacak arkadaşlara da şu an önermem çünkü konsolun tarihi geçti. Sizce Xbox One S mi yoksa PlayStation 4 mü? Grafik bakımından, oyun açısından falan hangisi daha ağır basar? Hangisini almalıyım? Benim gönlüm Xbox'dan yana. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xbox One S kesinlikle. Her ikisini de kullandım aradaki fark tartışılamaz.
Ne açıdan tartışılmaz mesela? God of War, Days Gone, Horizon Zero Dawn, Detroit Become Human, Death Stranding, The Last of Us Part 2 gibi oyunlar ne yazık ki Xbox'da yok. Xbox'da olanlar ise zaten Windows 10 PC'de var. Bence bu başlı başına Xbox hanesine büyük bir eksi.

Ne açıdan tartışılmaz mesela? God of War, Days Gone, Horizon Zero Dawn, Detroit Become Human, Death Stranding, The Last of Us Part 2 gibi oyunlar ne yazık ki Xbox'da yok. Xbox'da olanlar ise zaten Windows 10 PC'de var. Bence bu başlı başına Xbox hanesine büyük bir eksi.
Bu dediğiniz oyunları tek tak almak yerine toplu alabileceğimiz bir paket, üyelik var mı?

Gönlün Xbox'dan yanaysa ne dersek diyelim yine büyük ihtimalle One S alacaksın. Xbox One S alın her iki konsol da pişman etmez.
Yok yani eskiden 360 kullandığım için sanki biraz Ps3 den daha iyi gibi gözükmüştü bana. Bu konsolda daha iyileştirmiş olabilirler.

Xbox One S kesinlikle. Her ikisini de kullandım aradaki fark tartışılamaz.
Mesela artı ve eksilerini söylerseniz sevinirim.

Xbox One S aldım pişman değilim.Gamepass ve Ea Acces varken sırtın yere gelmez.Belki Ps4 kadar Exclusive yok ama Halo,GOW,Forza,Quantum Break gibi oyunları göz ardı etmemek lazım.Geri uyumluluk da var.

Grafik kısmında ps4 daha üstün oyunlarda bazı çözünürlüklerde XBOX ONE S' ten fazla veriyor mesela bir oyunda ps4 1080p sunarken one s 900p sunabiliyor. Onun dışında hangi oyunlar senin ilgini çekiyor ne tarz oyunlar oynuyorsun? Bu da senin kritelerin olacaktır. Genel olarak baktığımız da one s gerçekten oldukça ucuz güzel tasarıma sahip konsol ek olarak aylık paket avantajları var. PS4 tarafında ise türkçe dil desteğe sahip oyunları ve oyunlar indirimlerinde xbox' a göre daha ucuz oluyor o da var. Özel oyunları olması da çabası.

Xbox One S aldım pişman değilim.Gamepass ve Ea Acces varken sırtın yere gelmez.Belki Ps4 kadar Exclusive yok ama Halo,GOW,Forza,Quantum Break gibi oyunları göz ardı etmemek lazım.Geri uyumluluk da var.
Forza zati beni baştan çıkaran şey.

Grafik kısmında ps4 daha üstün oyunlarda bazı çözünürlüklerde XBOX ONE S' ten fazla veriyor mesela bir oyunda ps4 1080p sunarken one s 900p sunabiliyor. Onun dışında hangi oyunlar senin ilgini çekiyor ne tarz oyunlar oynuyorsun? Bu da senin kritelerin olacaktır. Genel olarak baktığımız da one s gerçekten oldukça ucuz güzel tasarıma sahip konsol ek olarak aylık paket avantajları var. PS4 tarafında ise türkçe dil desteğe sahip oyunları ve oyunlar indirimlerinde xbox' a göre daha ucuz oluyor o da var. Özel oyunları olması da çabası.
Türkçe dil desteği oyunlar olmasada olur sıkıntı yok o yönden.

Sanırım Xbox alacağım ama tam alıcağım gün kararımı değiştirmessem:D Şimdi sıra bir iş bulup çalışmakta. Birde bana göre 2.el almak daha mantıklı hem oyun çokluğu hemde kol avantajı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı