Xbox One vs Xbox One S

Cleax

Hectopat
Herkese iyi forumlar, arkadaşlar başlıkta göründüğü gibi iki konsol arasında kaldım. İkinci el bir konsol almak istiyorum bütçem maksimum 2300. hangisi tercih etmeliyim? Aralarında çok fazla fark var mı? Sahibinden gibi sitelere baktığım zaman "get" sistemi var güvenilir mi?

Param Güvende sistemi alıcı için son derece iyidir ancak satıcı için iyi değildir. Asıl soruya gelirsek yanlış bilmiyorsam Xbox One bazı oyunları 900P'de oynatıyor. One S ise çoğu oyunu düşük ayarlarda 30FPS 1080P oynatıyor. (2-2,5 yıldır One S kullanıyorum). @Yener K. hocam da bu konuda bilgilidir.

Cevaplarınız için teşekkürler. Aralarında yaklaşık 500 TL gibi bir fark var. Asıl amacım konsolu uygun ve mantıklı bir şekilde deneyimlemek. RDR2, Forza, CoD Warzone vb gibi oyunlar oynayacağım. Görüntü konusuna gelirsek bilgisayar monitöründen oynayacağım için çözünürlüğe çok fazla takılmıyorum. Performans benim için daha önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Herkese iyi forumlar, arkadaşlar başlıkta göründüğü gibi iki konsol arasında kaldım. İkinci el bir konsol almak istiyorum bütçem maksimum 2300. hangisi tercih etmeliyim? Aralarında çok fazla fark var mı? Sahibinden gibi sitelere baktığım zaman "get" sistemi var güvenilir mi?

Tabii var biri ayı biri minnacık bataryadan da anlarsınız zaten ayrıca One S pek ısınmazken bizim Xbox One ayısı buzluğa koysan yine ısınyor ayrıca One S daha güncel olduğu için One'dan ufak tefek daha iyi grafiklere sahip olacak yani şöyle de diyebiliriz.
PS3 fat = Xbox One
PS4 = One S

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplarınız için teşekkürler. Aralarında yaklaşık 500 TL gibi bir fark var. Asıl amacım konsolu uygun ve mantıklı bir şekilde deneyimlemek. RDR2, Forza, CoD Warzone vb gibi oyunlar oynayacağım. Görüntü konusuna gelirsek bilgisayar monitöründen oynayacağım için çözünürlüğe çok fazla takılmıyorum. Performans benim için daha önemli.
Cod Warzone oynayacaksanız iki konsolda hayal kırıklığına uğratır sizi, One S ile deneyimledim. RDR2'yi keyifle oynarsınız, Forza Horizon 4'ü de yüksek ayarlarda oynarsınız ama FH5 oynamayı düşünüyorsanız unutun bunu. Cihazın oyunu açabilmesi için grafikleri öyle bir şey yapmışlar ki oyuna girer girmez gözlerim ağrıdı. Gears 5, Titanfall 2, Witcher 3, Sea of Thieves, GTA 5 falanda yüksek ayarlarda oynatıyor. 500TL fark ile One S alın alacaksanız. Ama bütçeyi arttırabiliyorsanız kesinlikle One X tercih edin.

Anladığım kadarıyla aralarında donanım olarak çözünürlük, ısınma ve az da olsa performans farkı var. Kozmetik olarak ise One S daha minimal. One S daha mantıklı duruyor bu durumda. Bu iki konsoldan tek korkum yeni nesil gelecek oyunları desteklememesi. Böyle bir durum var mı acaba? Bir de Bir Xbox konsol alırken nelere dikkat etmem gerekiyor ? Şimdiden teşekkürler.

One ve One S aynı CPU, GPU ve RAM kullanıyor. S modelinde ufak bir hız aşırtma var. Sonuçta daha yeni konsol. Bütçe varsa alınabilir. Fakat öyle 900P'ye 1080P gibi fark falan beklemeyin. Üzülürsünüz.

Anladığım kadarıyla aralarında donanım olarak çözünürlük, ısınma ve az da olsa performans farkı var. Kozmetik olarak ise One S daha minimal. One S daha mantıklı duruyor bu durumda. Bu iki konsoldan tek korkum yeni nesil gelecek oyunları desteklememesi. Böyle bir durum var mı acaba? Bir de Bir Xbox konsol alırken nelere dikkat etmem gerekiyor ? Şimdiden teşekkürler.
Tahminimce birkaç yıla One serisinin fişi çekilecek. Onun dışında Xbox alırken dikkat etmeniz gereken bir şey göremiyorum.

Not: Benden size ufak bir tavsiye: Konsolu aldıktan sonra gamepadi direk garantiye gönderin, Xbox Series controller gönderiyorlar ;)

Geri
Yukarı