Xbox One X hangi ekran kartına denk?

Azerbaycanli

Hectopat
Daha fazla  
Merak ettiğim şu ki; bir 4K televizyonum yok, ancak güç olarak Xbox’un yarattığı fark 1080p'de Xbox One X diğer konsollardan grafik anlamında çok daha iyi mi olacak? 6 tlop ne demek oluyor? Bilgisayarla kıyaslandığında hangi ekran kartına denk geliyor?

Teorik bir karşılaştırma yapmanız için belirteyim, GTX 1070 6.4 TFLOPs kayar nokta performansı sunuyor. Ama One X'in içindeki grafik birimi AMD tarafından yapıldı. Bununla beraber konsollar için yapılan optimizasyon, grafikler derken masaüstü 1070 performansını One X'in performansıyla karşılaştırmak biraz anlamsız oluyor.

Merak ettiğim kısım şu ki; 1080p’de Xbox One X diğer konsollardan daha iyi mi olucak grafik ve en önemlisi fps anlamında ?

Grafik ve FPS istiyorsanız bilgisayar platformunu tercih edin.

Konsolun rahatlığı beni asıl tatmin eden; tek merak ettiğim Xbox One X’i yeni nesil bir konsol gibi görebilir miyiz , 4k televizyonu olmayan biri için ne kadar fark yaratıcak , ileriye dönük olarak bakarsak alınabilecek bir konsol mu , 1080p performansı diğer konsollardan çok yüksek bir farklılık göstericek mi ?

Tabii ki, PS4 Pro'dan bile daha güçlü ve yeni nesil bir konsoldur ancak 1080p çözünürlükte bile 60 FPS üzerindeki değerleri oyun geliştiricilerin tercih edeceğini sanmıyorum. Grafikleri ise diğer konsollardan iyidir.
Ancak bu konuda bilgisayarın kesin bir üstünlüğü mevcuttur. Konsol hangi konularda size rahat geliyor? "Exclusive" oyunları tercih etmeyecekseniz, mini-ITX bir bilgisayar tüm işinizi görebilir.

Tabii ki, PS4 Pro'dan bile daha güçlü ve yeni nesil bir konsoldur ancak 1080p çözünürlükte bile 60 FPS üzerindeki değerleri oyun geliştiricilerin tercih edeceğini sanmıyorum. Grafikleri ise diğer konsollardan iyidir.
Ancak bu konuda bilgisayarın kesin bir üstünlüğü mevcuttur. Konsol hangi konularda size rahat geliyor? "Exclusive" oyunları tercih etmeyecekseniz, mini-ITX bir bilgisayar tüm işinizi görebilir.
Microsoft'un söylediğine göre, piyasadaki en güçlü konsol olacak. Yani PS4 Pro'dan da güçlü.

Ps4 pro dan güçlü kimse inkar etmiyor. Arkadaş başka birşey sormuş. Güç olarak 4k oynatıyorsa gtx 1070 ten aşağı olması zor. 1080p olayı ise sanırım önce yükseltip sonra 1080p ye düşürdüğü için grafik farkı olacaktır ama gözle gözükür bir fark olmayacaktır. Ben öyle düşünüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı