Xbox One X vs PlayStation 4 Pro

Uncharted, God of War ve Spider Man oynamadan duramam diyorsan PS4 alacaksin ama bu oyunlar ilgini cekmiyorsa Xbox, PS4`un ozel oyunlar disinda hicbir artisi yok, bende ikisi de var kulaklik olmadan PS4 oynamak hic iyi degil yaninda jet varmiscasina ses cikariyor (icersi tertemiz yeni macun ve termal ped degisimi yapildi).
Kesinlikle oyun açıyorum ötüyor da ötüyor. Adam akıllı oyun oynatmıyor.

Ben de aksini demedim ki hocam Ya sizin gözlerde problem var ya da okuduğunuzu doğru idrak edemiyorsunuz Zaten vermem gereken cevabı önceki mesajımda vermişim daha fazla uzatmayacağım Umarım siz de bir şeyler öğrenmişsinizdir bu sayede
Aga az önce Xbox'ın sunucuları daha az ping veriyor dememiş miydin ?
Buradaki konu ülkemiz sınırları içerisinde PS4'ün daha az ping vermesi.
PS4 oyuncuları Xboxa kıyasla daha gecikmeli
Ülkemizde ve Avrupa'da böyle değil işte. Dediğinizin tersi olmak zorunda.

Aga az önce Xbox'ın sunucuları daha az ping veriyor dememiş miydin ?
Buradaki konu ülkemiz sınırları içerisinde PS4'ün daha az ping vermesi.

Ülkemizde ve Avrupa'da böyle değil işte. Dediğinizin tersi olmak zorunda.
'Ayrıca bana sorarsanız Sony, Mikrosoft'a göre ülkemize daha çok değer veriyor.
Zira Sony'nin neredeyse bütün oyunları Türkçe dublaj içeriyor. ' demişsin ya hocam ben de aksini söylemedim zaten mesajımı okursan Ayrıca istersen FIFA bölümü varsa eğer forumda bir konu aç XBOX oyuncuları mı onlinede daha akıcı oynuyor yoksa PS oyuncuları mı diye sor seni aydınlatırlar zaten Sony'nin müşteri temsilcisi falan mısın anlamadım Neden bu kadar savunmaya geçtin firmayı :D

'Ayrıca bana sorarsanız Sony, Mikrosoft'a göre ülkemize daha çok değer veriyor.
Zira Sony'nin neredeyse bütün oyunları Türkçe dublaj içeriyor. ' demişsin ya hocam ben de aksini söylemedim zaten mesajımı okursan Ayrıca istersen FIFA bölümü varsa eğer forumda bir konu aç XBOX oyuncuları mı onlinede daha akıcı oynuyor yoksa PS oyuncuları mı diye sor seni aydınlatırlar zaten Sony'nin müşteri temsilcisi falan mısın anlamadım Neden bu kadar savunmaya geçtin firmayı :D
Sony kısmını fark ettim ama düzenleme ihtiyacı duymadım.​
Sony'nin temsilcisiyim o yüzden profil fotoğrafımda Sony oyununun fotoğrafı (!) var ve o yüzden yaptığım karşılaştırma da Xbox'ı da övdüm. Ben objektif olmaya çalışıyorum. 🙃
Ancak bu dediğin PS4'de ki gecikmenin, Xbox'a göre bir tık daha az olduğunu değiştirmiyor. 😂
Size attığım linke ping değerleri daha az yazıyor, hâlâ ısrar ediyorsunuz.
Bu videoya bakın isterseniz. Adamın konumu ABD olmasına rağmen Xbox genellikle 4-5 ping daha fazla almış benim gördüğüm kadarı ile.

Son düzenleme:
Sony kısmını fark ettim ama düzenleme ihtiyacı duymadın.​
Sony'nin temsilcisiyim o yüzden profil fotoğrafımda Nintendo var ve o yüzden yaptığım karşılaştırma da Xbox'ı da övdüm. Ben objektif olmaya çalışıyorum.
Ancak bu dediğin PS4'de ki gecikmenin, Xbox'a göre bir tık daha az olduğunu değiştirmiyor. 😂
Size attığım linke ping değerleri daha az yazıyor, hâlâ ısrar ediyorsunuz.
Bu videoya bakın isterseniz. Adamın konumu ABD olmasına rağmen Xbox genellikle 5-7 ping daha fazla almış benim gördüğüm kadarı ile.
Ya dostum bak daha fazla yazmayacağım dedim ama artık cidden sabır taşını çatlatırsın sen Sende ciddi anlamda okuduğunu anlama problemi var Amerika'daki adamın PS'de daha az ping alması bizim için neyi değiştirir? Oyunları Amerika'da mı oynuyoruz biz? Türkiye'de alınan ping değerleri Türkiye'de ikamet eden birisi olarak bizim için daha önemli değil mi? Ayrıca o adam belki Xbox serverlarının değil de PS serverlarının bulunduğu konuma daha yakın. Dolayısıyla daha az gecikme alabilir sayede. Bunu nereden biliyoruz ki sen bunu bana kaynak gösteriyorsun? Türkiye'de bu böyledir zaten. LoL'de İstanbul'da oturan birisi Ankara'da oturana kıyasla daha akıcı oynar bağlantı bakımından. İnternette yazılan her şeyi %100 doğru kabul etmenin anlamı yok. Ha kabul edeceksen de bir kaynak değil bunun böyle olduğuna dair 10-15 tane daha kaynak atacaksın. Çünkü Vikipedi'de bile rastgele birisi çıkıp bir konuda verilen açıklamaları değiştirebilir. Ayrıca ben FIFA communitysini yakından takip eden birisiyim. Gerek Twitch olsun gerek forum platformları olsun. Konsollarda FIFA'da en az gecikmeye sahip cihaz Xbox. Diğer oyunlar nasıldır bilemem. Şimdi sana yine senin yaptığın gibi Reddit'den herhangi bir üyenin örneğin Battlefield Multiplayer'de Xbox'un internet bağımında daha rahat bir kullanım sunduğuna dair yazısını sana atıp 'Bak işte gördün mü Xbox'da daha az lag oluyor' diyebilirim ama insanları yanlış yönlendirmek gibi bir huyum yok benim. Bu artık sana söyleyecek son lafım. İnşallah başka konularda daha doğru bir şekilde insanlara yardımcı olursun.

@Nyks58
Aga, Allah aşkına bunu bilmek için profesör olmaya gerek yok.
Yani herkes PS 4'ün Avrupa'da, Xbox'ın ise Amerika da daha az ping aldığını bilir.
Konuşmadan önce araştır lütfen.
Ya dostum bak daha fazla yazmayacağım dedim ama artık cidden sabır taşını çatlatırsın sen Sende ciddi anlamda okuduğunu anlama problemi var Amerika'daki adamın PS'de daha az ping alması bizim için neyi değiştirir? Oyunları Amerika'da mı oynuyoruz biz?
İşte bunu anlayabilecek kadar bilgin yok. Anlatmaya çalıştığım şey bu.
Xbox'ı buraya getirseniz vereceği ping değeri artacakken, PS 4'ü getirseniz ping değeri azalır !
Ayrıca o adam belki Xbox serverlarının değil de PS serverlarının bulunduğu konuma daha yakın. Dolayısıyla daha az gecikme alabilir sayede
Haklısın, tonlarca forum yalan söylüyor.

Burada konu sadece Twith, FIFA değil. Genelleme yapacaksın genelleme !

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı