Xbox S alınır mı?

Bilgisayarda oynamaya alıştıysan bence,

RTX 4060, RTX 4060 Ti, RX 7600, RX 7700 vb. ekran kartlı sistemler Series S'in yanağından makas alır. Kesinlikle PC.

Tabii bilgisayar oyunculuğu için söz ediyorum. Konsol oyuncusuyum diyorsan başka ama hem daha yüksek grafiklerde ve daha akıcı bir deneyim için PC. Ayrıca yayın, montaj vs. işler için yine PC.

Buna bol gülücük gelmiş çok tatlı.

17.400TL, sonrasında işlemci yükseltmesi yapılabilir. (üstünkörü baktım, detaylı araştırma ile daha uygun sistemler denk gelebiliyor.)

Ama siz sevgili dostlarıma hatırlatayım, ne konsolu ne PC'yi gömmedik.

2'si farklı şey dedik. Muadil değiller. Kim bütçesine uygun ve kullanım amacına yönelik neyi aldıysa hayırlı olsun.
Bu kötü ekonomide her şey çok zor. O yüzden kimse kimseyi yargılamıyor zaten. Boşuna heyecanlanmanıza gerek yok lokumlarım.

10 bin TL bütçeye 4090 öneriyor musunuz siz hocam?

Dostum kıyasını anlamadım.

Oyun için diyorsan, zaten sadece oyun için RTX 4090 almak çok gereksiz olur.

Bu tip donanımlarla sadece oyun değil esas üretim ve içerik vb. şeyler için kullanılmakta.

Dediğim gibi Series S'i diğerleriyle kıyaslarken verdiği grafik detayına ve FPS'i ile birlikte kıyasla. RTX 4090 gibi uçuk şeylere gitmene gerek yok. 4000 serisini boş ver. RTX 3060 ve Ti versiyonları dahi çok daha iyi bir grafik ve yüksek FPS sunmakta ve tabii oyun dışı birçok üretim imkanıda yanında bulunmakta.

Şimdi, benim için grafik önemli değil ve akıcılıkta rahatsız etmiyor, böyle takıntılarım yok ve bunlar için biraz daha fazla vermem ya da imkanım yok diyorsan ve ayrıca ben konsolda oynamaktan daha fazla keyif alıyorum, yayıla yayıla büyük ekranda keyfim yerinde diyorsan zaten sen konsol almalısın dostum.

Yazımın bile başında belirtmişim "bilgisayar oyuncusuysan" ve tabii içerik vb. şeyler üretiyorsan PC diye.

Sen al konsolunu keyfine bak. Ama RTX 4090 ne alaka, kıyasları yaparken dahi dengi dengine olacak şekilde ayarlalım ki birbirlerinin muadili şeyler bile değiller.

Hepinize güzel günler kim neyi aldıysa onun için en güzeli o olmalı ve tekrar hayırlı olsun.

Son düzenleme:
Buna bol gülücük gelmiş çok tatlı.

17.400TL, sonrasında işlemci yükseltmesi yapılabilir. (üstünkörü baktım, detaylı araştırma ile daha uygun sistemler denk gelebiliyor.)

Ama siz sevgili dostlarıma hatırlatayım, ne konsolu ne PC'yi gömmedik.

2'si farklı şey dedik. Muadil değiller. Kim bütçesine uygun ve kullanım amacına yönelik neyi aldıysa hayırlı olsun.
Bu kötü ekonomide her şey çok zor. O yüzden kimse kimseyi yargılamıyor zaten. Boşuna heyecanlanmanıza gerek yok lokumlarım.

Dostum kıyasını anlamadım.

Oyun için diyorsan, zaten sadece oyun için RTX 4090 almak çok gereksiz olur.

Bu tip donanımlarla sadece oyun değil esas üretim ve içerik vb. şeyler için kullanılmakta.

Dediğim gibi Series S'i diğerleriyle kıyaslarken verdiği grafik detayına ve FPS'i ile birlikte kıyasla. RTX 4090 gibi uçuk şeylere gitmene gerek yok. 4000 serisini boş ver. RTX 3060 ve Ti versiyonları dahi çok daha iyi bir grafik ve yüksek FPS sunmakta ve tabii oyun dışı birçok üretim imkanıda yanında bulunmakta.

Şimdi, benim için grafik önemli değil ve akıcılıkta rahatsız etmiyor, böyle takıntılarım yok ve bunlar için biraz daha fazla vermem ya da imkanım yok diyorsan ve ayrıca ben konsolda oynamaktan daha fazla keyif alıyorum, yayıla yayıla büyük ekranda keyfim yerinde diyorsan zaten sen konsol almalısın dostum.

Yazımın bile başında belirtmişim "bilgisayar oyuncusuysan" ve tabii içerik vb. şeyler üretiyorsan PC diye.

Sen al konsolunu keyfine bak. Ama RTX 4090 ne alaka, kıyasları yaparken dahi dengi dengine olacak şekilde ayarlalım ki birbirlerinin muadili şeyler bile değiller.

Hepinize güzel günler kim neyi aldıysa onun için en güzeli o olmalı ve tekrar hayırlı olsun.
10 bin tl lik bir alet yerine 25 binlik şeyler önerdiğin için bir espiri yapmıştım sadece.

10 bin TL'lik bir alet yerine 25 binlik şeyler önerdiğin için bir espri yapmıştım sadece.

Dostum yazdıklarımı tam okumamışsınız ki ama. Tamam siz yine espirinizi yapın, zaten gerginlikten gına geldi, vallahi gülene sözüm yok.

Ama ne konsola karşıyım, ne konsol kötüdür gibi bir şey demedim. Hatta başlığı açan arkadaşımızın kendini bilişi, istediğinin ne olduğu konusunda emin oluşunu takdir edip bende konsol alması konusunda haklıdır, uygundur dedim.

Zaten uzun uzun yazmaya gerek yok, düşüncelerimi daha önceki yazdıklarımda belirttim.

Bu başlık altında şunu yazmıştım;

"Dediğim gibi burada ne istediğini bilmek önemli. İsteklerin doğrultusunda konsal bana yeter ve uygun diyorsan gayet makul alınabilir.

Ama ikisi aynı şey değil. Birbirlerinin muadilleri değiller. Series S yeni jenarasyon ancak zayıf bir konsol tabii yine de belli grafik ayarlarında yeni oyunlar çıkmakta ve çıkacakta.

Ve bütçen dahilinde, istediğin şeye yönelik en iyisi konsol diyorsan parayı PC'ye yatırmanın anlamı yok.

Malum, özellikle şöyle bir ekonomide parayı saçmak gibi bir lüksümuz yok.

Özetle alınabilir."

Yeni konular

Geri
Yukarı