Xbox series konsollarına oyunların eski nesil versiyonları indirilebilir mi?

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Xbox series konsollarında yeni nesil güncellemesi almamış oyunları eski nesil halleri ile HDD'de çalıştırabilirken, X|S simgeli yani yeni nesile optimize edilmiş oyunları SSD'de tutmanız gerekiyor bildiğiniz gibi. Bende de Series S var, ve 400 GB'lık alanının dolması bir CoD oyununa bakıyor malum :) soruya gelirsek;
Yeni nesile optimize edilmiş bir oyunun, eski nesil versiyonunu konsola indirebilir miyim? HDD'de oynayabilmek için.

Assasins Creed Odyssey veya Crysis Remastered gibi bazı oyunlarda yeni nesil olmasına rağmen HDD'de çalışıyor fakat her oyunda değil. Bunun dışında sorduğunuz soru içinde her oyun da olmasa da yine bazı oyunlarda oluyor mesela GTA 5.

Son düzenleme:
COD: Cold War’ın old gen versiyonu 150 gb iken, next gen versiyonu tam 302.21GB! Ve Series S’in alanı 400 GB falan… inanılmaz.

O zaman direk old gen versiyonunu alıyorum ben abi, uğraşamam. Sonra yüklenmez falan elimde kalır oyun.

COD: Cold War’ın old gen versiyonu 150 gb iken, next gen versiyonu tam 302.21GB! Ve Series S’in alanı 400 GB falan… inanılmaz.

O zaman direk old gen versiyonunu alıyorum ben abi, uğraşamam. Sonra yüklenmez falan elimde kalır oyun.
Old Gen versiyonda grafikler, çözünürlük çok daha kötü olur ama.

Geri
Yukarı