Xbox Series S 1080P 60 FPS oyun performansı

Konsolu almayı düşünüyorum da pişman eder mi? Beni en az 3-4 yıl götürmesini istiyorum da, 2 yıl sonra çıkacak oyunları 720p de oynatırsa bir anlamı olmaz benim için.

Kanka şu anki oyunlar optimize edilmediği için 1080 30FPS açtıkları var, be de de Series X var ve optimize olmayan oyunları 4K 30 oynatıyor fakat optimize edilen oyunlar oldukça iyi çalışıyor. Örneğin Borderlands 3 oynuyorum 4K 60- 1080 120 seçeneği var. Series S 2K 60 oynatıyor. Yani demem şu Series S ileride çıkacak tüm oyunlarda 1080 60 gözü kapalı verir çünkü konsol 2K için çıkıyor ilerdeki yıllarda taviz vereceği zaman standartı 1080 60 olur gene bir şey kaybetmezsiniz. 480p oynatır diyen arkadaşın yorumu çok gerçekci gelmedi şahsen. Yani 1080p ekranın varsa ve konsol alacaksan Series S harika bir seçim.

Kanka şu anki oyunlar optimize edilmediği için 1080 30FPS açtıkları var, be de de Series X var ve optimize olmayan oyunları 4K 30 oynatıyor fakat optimize edilen oyunlar oldukça iyi çalışıyor. Örneğin Borderlands 3 oynuyorum 4K 60- 1080 120 seçeneği var. Series S 2K 60 oynatıyor. Yani demem şu Series S ileride çıkacak tüm oyunlarda 1080 60 gözü kapalı verir çünkü konsol 2K için çıkıyor ilerdeki yıllarda taviz vereceği zaman standartı 1080 60 olur gene bir şey kaybetmezsiniz. 480p oynatır diyen arkadaşın yorumu çok gerçekci gelmedi şahsen. Yani 1080p ekranın varsa ve konsol alacaksan Series S harika bir seçim.

Series X optimize olmayan oyunlarda One X gibi oynatıyor Series S ise One S gibi. 480p de neymiş? Hele bir Rockstar, Xbox Game studios oyun çıkarsında en kral optimizeler ile 1080p 60FPS-2K 30FPS oynatır. Yakın zamanda Halo Infinite çıkacak. O zaman belli olur cihazın gücü. Böyle garip oyunlar ile pek anlaşılamıyor.

Series X optimize olmayan oyunlarda One X gibi oynatıyor Series S ise One S gibi. 480p de neymiş? Hele bir Rockstar, Xbox Game studios oyun çıkarsında en kral optimizeler ile 1080p 60FPS-2K 30FPS oynatır. Yakın zamanda Halo Infinite çıkacak. O zaman belli olur cihazın gücü. Böyle garip oyunlar ile pek anlaşılamıyor.

Şu an elimizdeki en güncel örnek Resident Evil village. 2K 45FPS- RTX on 2K 30FPS veriyor. Ama bu oyunun da iyi optimize edildiğini düşünmüyorum. Şahsen iyi optimize etselerdi Series X RTX on ile 4 60 alırdı.

Dosya Ekleri

• images (15).jpeg
    images (15).jpeg
    31,8 KB · Görüntüleme: 64
Şu an elimizdeki en güncel örnek Resident Evil village. 2K 45FPS- RTX on 2K 30FPS veriyor. Ama bu oyunun da iyi optimize edildiğini düşünmüyorum. Şahsen iyi optimize etselerdi Series X RTX on ile 4 60 alırdı.

Hocam artık Sony PlayStation 5 ile Series X arasındaki devasa performans farkını anladı. Sony ile capcom özel sözleşme imzalamış. Anlaşmaya göre Resident Evil village 1 yıl boyunca Game Pass'e gelemeyecek. Normalde Series X çok rahat açardı evet ama anlaşma var işin içinde. Artık adamlar Game Pass'e rakip getirmek yerine önünü kesmeye çalışıyor😃.Sony için bu nesil geçen nesil kadar rahat geçmeyeceği anlaşıldı. Xbox artık 360 döneminden bile daha güçlü geliyor.
Aslında birkaç örnek daha görsek Series S için çok güzel olurdu. 480p falan deniyordu 2K açıyor. Başka oyunlarda da bu performans olabilir.

Dostum öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim, Series S aldım 3 gün önce, açıkçası hayal kırıklığına uğrattı, optimize edilen oyunlarda bile iyi bir görüntü vermiyor, optimize edilmemiş oyunlara ise hiç girmiyorum GT 1030 daha iyi görüntü veriyordur, CoD Warzone oynuyorum mesela textureler düzgün yüklenmiyor, oyun çamur gibi gözüküyor, hadi iyi optimize edememişler diyelim, vermintide 2 de aynı durum var, 60FPS vermek için çok fazla grafik ve çözünürlükten kısıyor bu konsol, 2 sene sonra çıkacak oyunlarda vereceği performansı hiç düşünmek bile istemiyorum.

Geri
Yukarı