Xbox Series S 3700 TL

Bende Xbox Series S bulunuyor Game Pass Ultimate ile kütüphaneye bir sürü oyun geliyor. Ama oyun kolu ile oyun oynamak ufc, futbol ve birkaç oyun dışında bana itici geliyor. Bilgisayar daha mantıklı gibi tabii oyun koluna alışabilirsen rahat ve basit bir kullanım sunuyor.
Bazı oyunlara mouse ve klavye takılıyor.

Yalnız oyun için bu cihazlar, yani sistem ile karşılaştırmak çok saçma olur. Sadece oyun oynuyorsanız bence alınır. Onun dışında grafik tasarım, işte video izleme, diğer Adobe gibi uygulamalar kullanılıyorsanız bilgisayar alınır bu tartışılmaz bile.

512 GB hafıza 2K ile 4K oyun oynatan bir konsol için son derece yetersiz 3-4 oyunda dolacaktır Game Pass ile de oyunlara abancaksınız.
Her oyunda 4K oynatmıyor. 1080p-2K konsolu Series S. Depolama ise az fakat aynı anda 10 tane farklı oyun oynamayan birisi için sorun çıkarmaz. 4-5 tane yükle bitir, sil başkasına geç. Diyorsan ben uğraşamam paraya kıyıp SSD veya Series X alabilirsin.

Harici SSD takılmıyor mu?

Seagate ile Xbox özel SSD yapacaktı sanırım o M.2 olayı PS5 de oluyor. Ve USB yoluyla harici SSD ve HDD bağlarsın ama USB portlarının sunduğu hız kadarını alırsın.
4K oynatmıyor. 1080P-2K konsolu Series S. Depolama ise az fakat aynı anda 10 tane farklı oyun oynamayan birisi için sorun çıkarmaz. 4-5 tane yükle bitir, sil başkasına geç. Diyorsan ben uğraşamam paraya kıyıp SSD veya Series X alabilirsin.

4 oyunla 10 oyun tutmanın rahatlığı bir başka ben hiçbir oyunu silmem sonradan oynarım diye 512 GB her halükarda yetersiz 500GB SSD'nin 364 GB bölümü kullınabilir RDR2 tek CD'ye sığmıyor bile Warzone 500GB konsollara yüklenmeyecek diye haber çıkmıştı.

Seagate ile Xbox özel SSD yapacaktı sanırım o M.2 olayı PS5 de oluyor. Ve USB yoluyla harici SSD ve HDD bağlarsın ama USB portlarının sunduğu hız kadarını alırsın.

4 oyunla 10 oyun tutmanın rahatlığı bir başka ben hiçbir oyunu silmem sonradan oynarım diye 512 GB her halükarda yetersiz 500GB SSD'nin 364 GB bölümü kullınabilir RDR2 tek CD'ye sığmıyor bile Warzone 500GB konsollara yüklenmeyecek diye haber çıkmıştı.
Fiyatına göre gayet normal az olması. Yine de Türkiye ekonomisi için mantıklı bir konsol olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı